Artykuł

freeimages.com freeimages.com
lis 16 2015
0

eReader Prestigio - świetny czytnik do ebooków

Jestem fanem ebooków i nigdy nie ukrywałem tego na łamach tego bloga. Już od dawna jestem użytkownikiem czytnika Kindle. Trochę mniejsze doświadczenie mam jeśli chodzi o aplikacje mobilne, ale przez kilka lat użytkowania smartfonów z Androidem, zdążyłem przetestować kilka tego typu produkcji, które najogólniej mówiąc, radziły sobie różnie.

Dziś mam zamiar zaprezentować aplikację, która na pierwszy rzut oka zapowiada się naprawdę dobrze. Pytanie tylko, czy jest to spójny i kompletny produkt? Na te i inne kwestie, postaram się odpowiedzieć w dalszej części recenzji.

Opis

W teorii, w sklepie Google Play znajdziemy sporo aplikacji z gatunku czytnik ebooków, ale w praktyce, wiele z nich nie jest wartych uwagi. Na szczęście bohater dzisiejszego wpisu jest inny. eReader Prestigio to ładny i bogaty w funkcje czytnik, który na dodatek dostępny jest za darmo. Program wspiera kilka popularnych formatów:

epub, epub3, fb2, fb2.zip, mobi, pdf, html, doc, rtf, txt oraz Adobe DRM

Jak widać, nie zabrakło tutaj kluczowych formatów w świecie ebooków, czyli: mobi, epub oraz pdf.

Ważną cechą tej aplikacji są jej funkcje. W oczy szczególnie rzuca się półka z książkami użytkownika, która została przygotowana bardzo gustownie. Możemy również przeglądać książki za pomocą katalogu, który umożliwia sortowanie książek, ze względu na:

  • Tytuł
  • Autora
  • Serię
  • Znaczniki

Książki możemy oglądać w postaci kafelków jak i listy.

Moduł odpowiedzialny za czytanie również został mocno rozbudowany. Możemy oczywiście przełączać się pomiędzy trybami dzień/noc, zmieniać fonty, przeskakiwać pomiędzy rozdziałami, a nawet uruchomić tryb lektora przy użyciu modułu TTS. Oczywiście większe możliwości dostarczają nam formaty elastyczne typu mobi, czy epub.

Podsumowanie

eReader Prestigio to aplikacja, która pozytywnie zaskakuje bogactwem opcji, interfejsem oraz ogólnym pomysłem. Wszystko jest w tym przypadku na swoim miejscu, zapakowane w jeden spójny produkt. Na dodatek aplikacja jest darmowa i dostępna w języku polskim. Szczerze polecam:-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.0 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: eReader Prestigio
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus