Artykuł

freeimages.com freeimages.com
kwi 20 2015
0

Forza Piłka Nożna - bo statystyk piłkarskich nigdy dość

Android funkcjonuje na rynku smartfonów już od ponad 6 lat i w chwili obecnej jest zdecydowanym liderem jeśli chodzi o udziały rynkowe. Duże wrażenie powinna również robić ilość aplikacji w sklepie Google Play, która już jakiś czas temu przekroczyła okrągłą liczbę miliona. Czy przy tak dużej ilości programów można wymyślić jeszcze coś oryginalnego? Z pewnością jest to niezwykle trudne, ale zawsze warto próbować.

Jeśli nie mamy całkowicie nowatorskiego pomysłu, to może warto zrobić lepiej coś, co już ktoś inny zrobił wcześniej? Jest to pewna opcja, którą warto rozważyć i do takich właśnie wniosków musieli dojść autorzy programu Forza Piłka Nożna, którzy eksploatują dość popularny w świecie Androida temat statystyk sportowych. Czy twórcy stanęli na wysokości zadania i wysunęli się przed konkurencję? Cóż - przekonajmy się;-)

Opis

Większość aplikacji oferujących statystyki piłkarskie dostarcza często suche dane. Najczęściej otrzymujemy więc listę wyników, terminarz oraz tabelę. W niektórych przypadkach dostajemy prostą relację z meczu, w której to odnotowane są najważniejsze wydarzenia z meczu. Jak na tym tle prezentuje się tytułowa aplikacja? Cóż nadzwyczaj dobrze, ale po kolei.

Forza Piłka Nożna jest aplikacją, która z założenia ma dostarczać użytkownikowi najnowsze statystyki oraz informacje ze świata piłki. Pracę z programem rozpoczynamy od personalizacji. Możemy wybrać jakie drużyny, ligi, czy też kraje chcemy obserwować, a jest w czym wybierać.

Po wybraniu interesujących nas rozgrywek oraz drużyn, naszym oczom ukaże się spersonalizowany terminarz, w którym zostaną umieszczone wszystkie pasujące spotkania. Każdy z meczy opisany jest bogatą ilością danych. Oprócz podstawowych zdarzeń z meczu, możemy przejrzeć szczegółowe statystyki, składy, a nawet umiejscowienie zawodników na boisku. W przypadku niektórych spotkań (niestety nie działa to raczej w naszej lidze) możemy obejrzeć materiały video - skróty, bramki, wywiady..

Cechą specyficzną aplikacji, jest wysoka interakcja z użytkownikami. Możemy np. bawić się w typowanie wyniku, czy też wybierać zawodnika meczu. Czasami zostaniemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na sondażowe pytanie umieszczone w aplikacji - np. czy trener x drużyny y sprawdza się w swojej roli. Po wybraniu jednej z opcji, będziemy mogli zobaczyć również jak rozkładały się odpowiedzi innych użytkowników. Niewątpliwie jest to bardzo fajny element programu.

Na uwagę zasługują również bardzo rozbudowane powiadomienia. Możemy dokładnie określić o czym program ma nas informować. Na dodatek, powiadomienia możemy rozpatrywać w kontekście rozgrywek, drużyny, meczu.. wszystkich kombinacji jest więc naprawdę sporo, a całość działa naprawdę dobrze.

Podsumowanie

Forza Piłka Nożna to aplikacja, która zaskakuje bardzo pozytywnie. Ładna oprawa graficzna (material design), ogromna ilość danych oraz możliwości to główne plusy tego niezwykle dopracowanego produktu. Program robi po prostu swoją robotę i jest zdecydowanie godny polecenia wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób interesują się piłką nożną.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.0 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Forza Piłka Nożna
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus