Artykuł

sxc.hu sxc.hu
mar 10 2014
0

Google URL Shortener w służbie skróconym linkom na Androidzie

Nieustanny wzrost popularności serwisów społecznościowych oraz samego zjawiska dzielenia się treściami, przyczynił się do powstania wielu ciekawych usług. Pojawiło się sporo narzędzi do konsumpcji treści, ale również takich które usprawniają cały proces ich udostępniania. Dzielenie się treściami jest szczególnie ważne w przypadku Twittera, gdzie każde nasze ćwierknięcie limitowane jest do 160 znaków.

Jeśli zestawimy to ograniczenie z ogólną modą na przyjazne linki, to szybko przekonamy się, że sam link jest bardzo często w stanie zając 1/3 długości tweeta.

Twórcy Twittera oczywiście dostrzegli ten problem i od pewnego czasu Twittera w sposób transparentny skraca wstawiane przez nas linki, ale często warto zrobić to samemu, ponieważ dzięki temu zyskujemy dodatkowe możliwości. W sieci pojawiło się sporo narzędzi, które ułatwiają nam to zadanie. Jedno z nich podchodzi od Google, a za sprawą tytułowej aplikacji, od teraz posiada swoją wersję również na Androida.

Opis

Google URL Shortener to aplikacja nieoficjalna, ale wykorzystująca mechanizmy API Google do autoryzacji w naszym ulubionym koncie. Po zalogowaniu się, uzyskamy dostęp do wszystkich wcześniej przez nas wygenerowanych linków oraz opcję tworzenia nowych.

Poszczególne pozycje znajdują się na liście, gdzie każdy element okraszony jest miniaturką oraz podstawowymi informacjami na temat tego, co się pod nim kryje. Szczegółowe informacje na temat każdego linku (w tym statystyki, wykresy itp.) uzyskamy po jego dotknięciu.

Trzeba oddać autorom, że znalazło się tu całkiem sporo statystyk, które dostarczają nam podstawowej wiedzy o użytkownikach którzy kliknęli przygotowany przez nas link. Oprócz ilości kliknięć, będziecie w stanie również się dowiedzieć trochę więcej na temat tego skąd są Wasi użytkownicy oraz z jakich platform i przeglądarek oni korzystają.

Aplikacja umożliwia również dodawanie własnych linków i możemy to niejako robić na dwa sposoby. Najprościej jest oczywiście wykorzystać pole typu input w samym programie, gdzie możemy wkleić, bądź też wpisać interesujący nas link. Twórcy pomyśleli również o opcji udostępnij, dzięki temu będziemy w stanie skracać link z praktycznie dowolnego miejsca w naszym systemie.

Podsumowanie

Google URL Shortener to aplikacja dla aktywnych użytkowników Androida, którzy często udostępniają jakieś treści. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość śledzenia poczynań skróconego linku. Dzięki temu jesteśmy w stanie ocenić jego popularność oraz dowiedzieć się bardzo podstawowych rzeczy na temat osób, które go kliknęły. Wszystko zostało okraszone całkiem przystępnym i ładnym interfejsem. Ogromną zaletą aplikacji jak i całej usługi jest oczywiście praca w chmurze, dzięki czemu linki dodane na komputerze można śledzić na mobajlu i odwrotnie. Osobom pracującym w social media (i nie tylko) szczerze polecam!

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.0 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy S4 - Android 4.3
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowa
  • Google Play: Google URL Shortener
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 10.03.2014, 19:37.

Komentarze

blog comments powered by Disqus