Artykuł

sty 23 2011
0

Gry na Androida godne uwagi część 2

Pierwszy wpis, poświęcony grom na Androida ukazał się już dość dawno temu, bo w maju ubiegłego roku. Od tego czasu pojawiło się wiele nowych i zarazem dobrych produkcji. W międzyczasie, Android zyskał kolejnych sojuszników oraz oczywiście sam bardzo się rozwinął, pojawił się np. OpenGL (obecny choćby w opisywanym dziś Tank Hero). Wszystko to wiązało się również, ze wzrostem wymagań owych gier. W dzisiejszym wpisie mam zamiar przestawić 7 pozycji, które w większości powinny zadziałać nawet na słabym sprzęcie.

Alchemy

Opis: Alchemy jest grą, która w oparciu o cztery podstawowe elementy takie jak:

  • Ogień
  • Woda
  • Ziemia
  • Powietrze

Pozwala na stworzenie aż 360 innych elementów. Możemy tworzyć dowolne elementy w oparciu o te cztery podstawowe (wyżej wymienione), lub inne, które wcześniej sami utworzyliśmy. Przykład widać na screenie. Z bardzo prostego połączenia wody i powietrza powstaje para. Oczywiście im więcej elementów stworzymy, tym trudniej będzie o następne, w końcu wzrasta poziom trudności;).

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Alchemy

Fruit Ninja

Opis: Fruit Ninja jest typową zręcznościówką. Głównym celem gry, jest siekanie owoców, nim spadną w przepaść. Choć wydaje się to być niezbyt wymagające zajęcie, w isotcie jest zupełnie inaczej. Dodatkowo autorzy przygotowali kilka różnorodnych trybów gry.

Darmowa: Nie

Język polski: Nie

Market: Fruit Ninja

Paper Toss

Opis: Paper Toss, jest kolejną grą, której sama idea jest bardzo prosta. Naszym celem jest wrzucenie zgniecionej kulki papieru do kosza. Zadanie wygląda na łatwe, ale nie jest tak do końca. Podczas rozgrywki, cały czas przeszkadzać nam będzie wentylator, który będzie wiać z różnych stron i z różną prędkością. Naszym sojusznikiem, mogą okazać się jednak elementy biura, od których kulka może się np. odbić.

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: Paper Toss

Slice It!

Opis: SliceIt, jest drugą grą logiczną w dzisiejszym zestawieniu. Naszym zadaniem, jest pocięcie figur geometrycznych na trzy równe części. O ile w pierwszych etapach, zadanie to wydaje się być banalnym (nie ma żadnego problemu z przecięciem kwadratu na pół), o tyle np. przy przecięciu trójkąta na trzy w miarę równe części, trzeba się chwilę zastanowić nad sprawą.

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: Slice It!

Tank Hero

Opis: Tank Hero to gra, w której walczymy z innymi czołgami. Naszą walkę, możemy prowadzić w trybie kampanii - przechodzimy kolejne poziomy, lub w trybie survival, który sprowadza się do tytułowego przetrwania. Cała gra jest bardzo prosta w obsłudzę i naprawdę wciągająca. W sumie dostępnych jest blisko 40 poziomów. Gra wymaga raczej mocniejszych urządzeń, ze względu na wykorzystanie grafiki OpenGL 3D, ale mój Hero, ku memu zaskoczeniu jakoś podołał zadaniu;)

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: Tank Hero

TetroSpin

Opis: TetroSpin, jest swego rodzaju klonem tetrisa, sugeruję zresztą to nawet sama nazwa. Tak na dobrą sprawę to właściwie jest Tetris, tylko umiejsciowiony w czymś na kształt cylindra. Nowa lokalizacja, nadaje tetrisowi zupełnie nowych barw:)

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: TetroSpin

X Construction Lite

Opis: Pamiętacie może jeszcze słynny swego czasu grę Pontifex? Albo jeszcze wcześniej Bridge Builder? Jeśli tak, to mam dla Was dobrą wiadomość, a jest nią właśnie X Construction Lite, który pozwala nam na budowanie mostów właśnie w Androidzie. Gierka jest bardzo klimatyczna i wciągająca. Ogrom jej zalet przytłacza niestety dość istotna wada. Gra ma tylko 6 poziomów.. Ale może jakieś nowe aktualizacje przyniosą ich więcej?

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: X Construction Lite

Data ostatniej modyfikacji: 02.03.2011, 20:16.

Komentarze

blog comments powered by Disqus