Artykuł

freeimages.com freeimages.com
lip 14 2014
0

HERE Maps - prawdopodobnie najlepsze mapy na WP

Wielokrotnie pisałem o wielkim nieobecnym na Windows Phone, czyli o Google. Gigant z Mountain View konsekwentnie unika platformy Microsoftu i nie zanosi się by cokolwiek miało się w tej materii zmienić. I choć istnieje wiele nieoficjalnych aplikacji zamienników, to w praktyce można znaleźć tutaj również sporo konkurencyjnych rozwiązań. Do tej grupy zaliczają się właśnie tytułowe Here MAPS, czyli słynne mapy od Nokii.

Opis

HERE Maps to aplikacja z długą historią, którą sięga 2001 roku. Po drodze produkt często zmieniał nazwy. Początkowo nazywał się on Smart2GO, ale najbardziej znany był chyba z czasów map OVI. Kilka lat temu został formalnie przemianowany na HERE Maps. Mapy Nokii przez długi czas były wyróżnikiem urządzeń i platform na których operował ten fiński producent. Sytuacja ta zaczęła się zmieniać dopiero w ostatnich latach.

Cechą charakterystyczną HERE Maps, jest bardzo duża dokładność map. Nawet w Polsce nie ma problemu ze znalezieniem jakiejkolwiek ulicy w małych miejscowościach. Google dopiero w ostatnich czasach zaczął poprawiać się w tej materii. Mapy Nokii posiadają również zdjęcia satelitarne, ale niestety w naszym rodzimym kraju ten element akurat dość kuleje - patrząc choćby na Poznań, widzę że mapy są bardzo stare.

Pozytywnym elementem HERE Maps jest opcja pobierania map do trybu offline. Mapy Polski to w tej chwili około 350MB, więc nie powinno to być żadnym problemem nawet w przypadku słuchawek z małą pamięcią.

Przy okazji map, warto również wspomnieć o nawigacji. HERE Maps ściśle współpracuje z HERE Drive+. Wystarczy wskazać cel, by pojawiła się opcja nawigowania do tego miejsca. Oba produkty świetnie się dopełniają.

Podsumowanie

HERE Maps to świetny i dojrzały produkt, który na platformie Microsoftu jest niekwestionowanym liderem w obszarze map. Nie jest to produkt piękny i wyposażony w błyskotki, lecz jest on przede wszystkim bardzo funkcjonalny i dokładny.

Jeśli przesiadłeś się na Windows Phone, to zanim zaczniesz szukać nieoficjalnego klienta Google Maps, spróbuj najpierw dać szansę mapom Nokii. Prawdopodobnie nie będziesz tego żałować;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Windows Phone 8.0 lub nowszy
  • Testowano na: Nokia Lumia 625
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • WP Store: HERE Maps
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus