Artykuł

freeimages.com freeimages.com
lip 07 2014
0

Hexic - kolorowe hexy atakują WP

Wiele się mówi, że w sklepie Windows Phone wieje pustką i mimo ciągłej poprawy, wciąż można znaleźć tutaj pewne braki jeśli chodzi o aplikacje. Odrobinę inaczej mają się jednak sprawy związane z grami na kafelkowy OS. Działa tutaj wielu niezależnych deweloperów i można znaleźć tutaj również pozycje bardzo popularnego Gameloftu. Nie można również zapomnieć o samym Microsofcie...

Gigant z Redmond został tutaj przywołany celowo. Microsoft robi co może by zwiększyć popularność WP i dlatego też przygotował dla swojego dziecka kilka ciekawych produkcji. Oprócz standardowych pasjansów i saperów, znajdziecie tutaj również np. bardzo popularny Halo oraz właśnie tytułowy Hexic - czyli grę, która mnie osobiście bardzo wciągnęła.

Opis

Zasadniczym celem gry Hexic, jest łączenie sześcio-ramiennych kostek tego samego koloru. Aby zdobyć punkty należy połączyć ze sobą przynajmniej 3 klocki w kształt zbliżony do trójkąta. Oczywiście im więcej kostek połączymy tworząc nowe formacje, tym więcej dostajemy punktów oraz bonusów.

W całej grze znajduje się około 100 poziomów. Z każdym kolejnym wzrasta stopień trudności. Wraz z biegiem rozgrywki pojawiają się również nowe pomagajki, które pozwalają np. na usunięcie wybranej kostki, usunięcie wszystkich kostek określonego koloru, czy też dodanie 5 dodatkowych ruchów.

Każdą z pomagajek dostajemy początkowo w ograniczonej ilości. Kolejne możemy np. dostać w zamian za codzienne logowanie się do gry, bądź też po prostu kupić...

Mikropłatności pojawiają się również w innych miejscach. Standardowo podczas rozgrywki mamy 5 żyć. Jedno życie tracimy przy każdej porażce, a przez porażkę należy zrozumieć niezrealizowanie celu wyznaczonego przy określonym poziomie. Nowe życia regenerują się co półgodziny, ale jeśli komuś się śpieszy to właśnie dzięki mikropłatnościom może przyspieszyć cały proces. Na szczęście można bez problemu wygrywać w tej grze również bez pieniędzy;-)

Podsumowanie

Gdy początkowo spojrzy się na Hexic, można powiedzieć, ale to już przecież było. W istocie koncepcja łączenia, kostek, kryształów i innych takich, przewija się przez rynek gier komputerowych już od pokoleń. Mimo tego w pewnym sensie dałem się znów nabrać na stary patent i Hexic wciągnął mnie na długie godziny bez reszty. Jeśli szukacie prostej i szybkiej gry na wolne 5 minut, to szczerze polecam Hexica - nie odpowiadam jednak za to, jeśli Wasze 5 minut trochę się przeciągnie;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Windows Phone 8.0 lub nowszy
  • Testowano na: Nokia Lumia 625
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowy, uwaga na mikropłatności
  • WP Store: Hexic
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus