Artykuł

freeimages.com freeimages.com
kwi 04 2016
0

iA Writer - notatnik, który pokochasz

Lubię wszelkiej maści notatniki, które nie tylko poprawiają moją produktywność i organizację, ale czasem służą mi nawet jako swego rodzaju pamięć krótkotrwała.

Na co dzień do poważnych tematów używam Evernote, który sprawuje się bardzo dobrze i mam dostęp do niego na każdym ekranie, ale czasem potrzebuję również programu, do swego rodzaju notatek tymczasowych, w których spisuje np. ustalenia z jakiejś rozmowy na gorąco, bądź też wklejam tymczasowe fragmenty kodu itp. W takiej sytuacji nie do końca ważna jest synchronizacja, ale bardziej prostota użytkowania i w takich warunkach świetnie odnajduje się tytułowy bohater tekstu, czyli iA Writer.

Opis

iA Writer na pozór wydaje się być bardzo prostym narzędziem, ale to tylko pozory. Pod spodem znajduje się rozbudowany notatnik z mnogą ilością opcji dodatkowych. Zacznijmy od tego, że aplikacja może zapisywać dokumenty zarówno w pamięci urządzenia, jak również w chmurze. Dostępny jest w tym przypadku Dropbox oraz Google Drive. Nawigację po folderach oraz chmurach, ułatwia wbudowany w program menadżer plików.

Samo pisanie jest również bardzo przyjemne. Dostępne mamy trzy style tematyczne:

  • Modern (Sans)
  • Classic (Serif)
  • Manuscript (Mono)

Poszczególne tematy jak nie trudno się domyślić, różnią się rodziną wyświetlanych fontów. Oprócz tego edytor możemy przełączyć w tryb nocny. iA Writer wspiera Markdown, a pomoc w pisaniu oferuje nam pasek edycyjny wyświetlany na dole ekranu. Warto również zwrócić uwagę na obsługę gestów, która w tym przypadku działa po prostu świetnie. Wystarczy np. musnąć w prawo by przenieść się do widoku podglądu, a w lewo do menadżera plików.

Podsumowanie

iA Writer to bardzo pozytywne zaskoczenie. Notatnik, który z jednej strony jest maksymalnie prosty, z drugiej zaś oferuje szeroki wachlarz możliwości - wsparcie dla markdown, obsługę chmury itp. W wersji Androidowej aplikacja dostępna jest za darmo. Oprócz tego możemy skorzystać również z aplikacji na iOS oraz Mac OS. Polecam program wszystkim, którzy szukają prostego w obsłudze i zarazem funkcjonalnego notatnika.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.0 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Cena: darmowy
  • Google Play: iA Writer
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus