Artykuł

freeimages.com freeimages.com
gru 07 2015
0

iFiszki+ - seria aplikacji do nauki słówek

Nauka języków jest dziś tym elementem naszego życia, który zdecydowanie nie powinniśmy lekceważyć. Dziś, gdy jesteśmy członkiem unii europejskiej i nie mamy jakichkolwiek problemów z podróżowaniem po świecie, trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek wycieczkę poza granice naszego kraju, bez znajomości choćby podstaw języka angielskiego, tudzież podstaw języka kraju do którego się wybieramy. Język jest również stałym elementem ofert o pracę. Oczywiście można się nauczyć języka, ale nieużywany i tak kiedyś zostanie zapomniany, dlatego też warto postarać się oto, by stale mieć z nim styczność.

Pomóc nam w tym mogą np. popularne fiszki językowe. Dziś chciałbym Wam zaprezentować aplikację iFiszki+ Angielski, która może być bardzo pomocna w nauce tego właśnie języka. Producent aplikacji wydawnictwo Edgard, oferuje również aplikacje dla innych, popularnych języków.

Opis

iFiszki+ to aplikacja, która w pełni skupia się na nauce słówek. Po uruchomieniu aplikacji, zobaczymy listę dostępnych pakietów. Standardowo 3 z nich dostępne są bezpłatnie, pozostałe zaś odpłatnie (zakupy poprzez płatności Google Play). Niestety jest spora różnica w obu typach pakietów - te bezpłatne oferują kilkaset słówek, natomiast te drugie, po kilka tysięcy.. Nikt nie mówił, że nauka języków jest tania:(

Po uruchomieniu dowolnego z pakietów, aplikacja udostępni nam kilka funkcjonalnych modułów:

 • Nauka - standardowy element fiszek (znam/nie znam)
 • Powtórka
 • Postępy nauki - statystyki
 • Menedżer słówek - podgląd całego słownictwa w zestawie, można dodawać również swoje słówka
 • Test - jeśli chcemy się sprawdzić:-)
 • Audio kurs - prezentacja słownictwa wraz z wymową

Każdy wybrany pakiet, pobierany jest do pamięci urządzenia, więc możliwa jest również nauka offline.

Samo wykonanie aplikacji jest jak najbardziej w porządku, aczkolwiek w wersji Androidowej można zarzucić jedynie to, że trochę zajeżdża iOSem. Nie mniej jednak program wygląda ładnie, a interfejs jest prosty i czytelny.

Podsumowanie

Aplikacja wydawnictwa Edgard nie wywracają świata fiszek do góry nogami, ale jest to dobry i solidny produkt, który przy wykorzystaniu płatnych pakietów może dać niezłego kopa w nauce słownictwa. Głównym minusem jest mała funkcjonalność bezpłatnej części. Sam program może jest darmowy, ale żeby nauczyć się czegoś konkretnego, musimy sięgnąć głębiej do portfela i kupić jakiś tematyczny kurs. Nie mniej jednak, jest to pewien niepisany standard w przypadku aplikacji językowych, więc nie ma się co gniewać na autorów;-) Warto sprawdzić aplikację.

Informacje zbiorcze

 • Wymagania: Android 2.2 lub nowszy
 • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
 • Język polski: Tak
 • Cena: darmowy, dostępne płatne pakiety
 • Google Play: iFiszki+ Angielski
 • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus