Artykuł

freeimages.com freeimages.com
cze 15 2015
0

Invert it! Puzzle - król gier logicznych w polskim sklepie Windows Phone

Jedną z największych zalet urządzeń przenośnych jest to.. że po prostu są one zawsze z nami. Dzięki temu możemy z nich korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Oczywiście wciąż nie są one w stanie zastąpić komputera stacjonarnego, czy notebooka, ale ich możliwości rosną praktycznie każdego dnia. Dziś w naszych kieszeniach oprócz samej komórki, możemy znaleźć przenośne biuro, organizer, a także centrum rozrywki, w postaci odtwarzacza multimediów, a nawet małej konsolki do gier. I to właśnie w tym ostatnim segmencie, smartfony i tablety zdają sobie radzić coraz lepiej, czego przykładem jest tytułowa gra Invert it! Puzzle, przygotowana z myślą o smartfonach z systemem Windows Phone.

Opis

Invert it! Puzzle to przykład prostej, aczkolwiek niezwykle grywalnej produkcji, która będzie nam w stanie uprzyjemnić np. długie chwile w kolejce do kasy w sklepie. Głównym naszym zadaniem w tej grze, jest doprowadzenie do tego, by wszystkie widoczne na planszy kulki miały jeden kolor. Bieżący kolor kulek zmieniamy poprzez dotknięcie dowolnej kulki. Po takim działaniu zmieniony zostaje kolor wszystkich przylegających kulek do tej obecnie wybranej (ona sama nie ulegnie zmianie). Pozornie zadanie wygląda na proste, ale już po kilku pierwszych levelach szybko uświadomimy sobie, że nie jest to wcale takie błahe zadanie.

Nasze działania premiowane są gwiazdkami. I tak, jeśli zmieścimy się w sugerowanej przez grę liczbę ruchów, to za rozwiązanie otrzymamy trzy gwiazdki. Im więcej ruchów wykonamy, tym mniej gwiazdek dostaniemy przy czym absolutnym minimum jest jedna gwiazdka - oczywiście najpierw musimy znaleźć jakiekolwiek rozwiązanie;-)

Do każdego poziomu możemy oczywiście wrócić później. Warto również wspomnieć, że podczas samej rozgrywki możemy cofać oraz powtarzać wybrane ruchy - dzięki czemu w łatwy sposób można odzyskać panowanie nad potencjalnie straconym poziomem (być może ciekawą opcją zwiększającą poziom trudności, byłaby możliwość ograniczenia liczby cofnięć?)

Wróćmy jeszcze do samych gwiazdek. Te oprócz satysfakcji, pozwalają na odblokowanie motywów kolorystycznych naszych kulek, a także przyczyniają się do zdobywania punktów potrzebnych do realizacji wbudowanych w grę osiągnięć. Jest to swoją drogą bardzo ciekawy koncept, aczkolwiek szkoda że nie wykorzystano tutaj integracji z systemowymi xbox games.

Sama gra dostępna jest za darmo, aczkolwiek w czasie rozgrywki wyświetlają się reklamy. Te możemy usunąć korzystając z wbudowanych produkcję mikropłatności, bądź też wykupując dodatkowy zestaw poziomów, który również je wyłącza.

Podsumowanie

Invert it! Puzzle jest prostą, aczkolwiek całkiem miodną gierką, która po raz kolejny pokazuje, że proste jest dobre. Szata audio-wizualna produkcji również stoi na przyzwoitym poziomie - cieszy oczy i uszy;-) Godnym odnotowanie jest również fakt, że jest to polska produkcja, która jak pokazują oceny w sklepie Windows Phone, zbiera naprawdę pozytywne recenzje użytkowników. Warto sobie więc zainstalować ten tytuł, tym bardziej, że nie zajmuje on wiele miejsca i dają za darmo;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Windows Phone 8 lub nowszy
  • Testowano na: Lumia 625, Windows Phone 8.1
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Windows Phone: Invert it! Puzzle
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus