Artykuł

Feedly by Jerzy Piechowiak Feedly by Jerzy Piechowiak
kwi 28 2013
0

Jak szybko dodać własne kanały do Feedly w Chrome

Czytnik RSS praktycznie został pogrzebany żywcem przez Google, a miliony użytkowników tej usługi zostały delikatnie mówiąc pozostawione przez giganta na lodzie. Mimo teoretycznego okresu przejściowego, Google już teraz wyciął swój produkt z menu oraz z przeglądarki Chrome i najszybszym sposobem na dotarcie do czytnika jest wyszukiwarka.

Zamknięcie tak dużego produktu musiało wpłynąć na konkurencję i tak też się stało. Rozpoczęto pracę nad kilkoma nowymi projektami, a wiele już z tych istniejących uległo sporym przeobrażeniom. Na mnie największe wrażenie zrobił Feedly, który dotychczas funkcjonował bardziej jako nakładka na sam czytnik, a teraz dzięki projektowi Normandy ma szanse stać się pełnoprawnym i samodzielnym czytnikiem.

Ponieważ to właśnie Feedly jest chyba największym wygranym nowej bitwy tego rodzaju usług, to w dzisiejszym krótkim tekście postaram się zaprezentować prosty sposób na szybkie dodawanie kanałów RSS w przeglądarce Chrome do tego właśnie produktu.

Gdy znamy kanał RSS

W sytuacji gdy znamy adres kanału RSS, to możemy go od razu bezpośrednio dodać do Feedly. W takim przypadku najlepiej jest skopiować URL korzystając z menu kontekstowego, a następnie po zalogowaniu się do Feedly, wybrać opcje Add Content z bocznego paska. W kolejnym kroku należy wkleić adres kanału w nowo otwartym okienku i rozpocząć wyszukiwanie.

Odnalezione źródło możemy dodać już teraz jednym kliknięciem do listy naszych subskrypcji.

Bezpośrednio ze strony

Powyższe rozwiązanie jest w miarę proste i nie wymaga żadnej konfiguracji, ale zasadniczo kanały można dodawać jeszcze prościej.

Drugie rozwiązanie wymaga od nas instalacji w przeglądarce wtyczki Rozszerzenie Subskrypcje RSS (opisywałem je przy okazji tekstu 15 najlepszych rozszerzeń dla Google Chrome), która do paska adresu dodaje specjalny przycisk do szybkiego dodawania kanałów RSS (podobne rozwiązanie jest wbudowane na stałe w Firefoksie).

Po instalacji tego rozszerzenia, wystarczy tylko kliknąć na ikonę z paska adresu (o ile dane strona obsługuje RSS) by przenieść się do ekranu dodawania kanału.

Za pierwszym razem, będziemy musieli skonfigurować nowego dostawcę, czyli w naszym przypadku Feedly. Dlatego też w polu select z listą dostawców wybieramy zarządzaj, a następnie naciskamy przycisk dodaj.

W nowym oknie dialogowym wprowadzamy kolejno:

  • Opis - najlepiej chyba w tym przypadku wpisać Feedly
  • Adres URL - http://www.feedly.com/home#subscription/feed/%s

Po pomyślnie wykonanej operacji, będziemy mogli teraz jeszcze szybciej subskrybować kanały RSS, bo bezpośrednio z danej strony, wybierając oczywiście Feedly z listy produktów:-)

Po dodaniu interesującego nas źródła, należy umieścić je w odpowiednim folderze w czytniku Feedly.

Data ostatniej modyfikacji: 30.05.2013, 16:11.

Komentarze

blog comments powered by Disqus