Artykuł

sxc.hu sxc.hu
lut 26 2014
0

Jak Wam się podoba nawigacja na blogu?

Sporo ostatnio czytałem na temat User eXperience oraz ogólnie o przeprojektowywaniu witryn i im więcej czytam i przeglądam, tym bardziej zastanawiam się czy sam robię to dobrze. Na blogu często się coś zmienia - pojawiają się jakieś nowe sekcje, widżety itp., teraz naszła mnie jednak refleksja, czy wszystko w porządku jest z samą nawigacją. Czy Wy jako czytelnicy, którzy zaglądacie na tego bloga nie gubicie się? Czy szybko znajdujecie inne podobne, interesujące Was teksty? Czy jakiś element może warto umieścić w innym miejscu?

Myślę co by tu zmienić, poprawić i zdaje sobie sprawę że możliwości poprawy (ale i popsucia) jest naprawdę sporo, dlatego też proszę Was o pomoc, o opinię o tym jak Wy to widzicie i jak to się wszystko sprawuje w praktyce. W końcu najtrudniej testować własny produkt - prawda?

Do takich, a nie innych refleksji/przemyśleń skłoniła mnie wspomniana wyżej literatura, a także analiza statystyk, która straszy bardzo wysokim współczynnikiem odrzuceń. Zdaje sobie sprawę, że bardzo duży odsetek wpadających na te stronę z Google, znajduje (lub nie) to czego szuka i później idzie dalej, ale być może z Waszą pomocą, uda mi się choćby kilku takich czytelników przechwycić;-)

Wszelkie sugestie/uwagi/zażalenia co do treści/nawigacji, czy ogólnie interfejsu, bardzo pożądane.

Komentarze

blog comments powered by Disqus