Artykuł

freeimages.com freeimages.com
kwi 06 2015
0

Jelly Jump - ciekawa zręcznościówka z żelkami w tle

Testując różnorakie gry na platformy mobilne, wielokrotnie podkreślałem że szczególnie lubuje się w prostych zręcznościówkach, do których mogę usiąść w dowolnej chwili (od poważniejszych gier mam w końcu komputer:) Dlatego też z chęcią testuje kolejne tego typu tytuły.

Tytułowy Jelly Jump idealnie wpisuje się w tą konwencję. Idea tej gry jest bardzo prosta. Jelly Jump nie posiada żadnej kampanii, a naszym głównym zadaniem, jest po prostu bicie kolejnych rekordów. Brzmi nudno i sztampowo, ale zapewniam Was ze pozory mogą mylić i tak jest właśnie w tym przypadku;-)

Opis

Nie wiem czemu, ale świat mobilny bardzo mocno lubi żelki. Jeśli wpiszemy do sklepu Google proste słówko Jelly, to naszym oczom ukaże się obfita lista gier, które w jakikolwiek sposób powiązane są z tym tematem. Znajdziemy tam m.in. takie hity jak Jelly Defense, Jelly, czy właśnie tytułowy Jelly Jump.

Naszym głównym zadaniem jest w tym przypadku ratowanie galaretki przed czarną cieczą, która zdaje się ją atakować od dołu ekranu. Aby pomóc galaretce, musimy w odpowiednim momencie tapnąć w ekran, co pozwoli na wrzucenie naszego lepkiego bohatera na kolejną platformę. Cały problem w tym, że nowe platformy zamykają się w różnych momentach i w losowy sposób, dlatego też jest to bardzo trudne zadanie. Każdy kolejny punkt daje więc ogromną satysfakcję.

Jelly Jump zintegrowany jest z grami Google Play, dlatego też możemy porównywać postępy w grze z rezultatami znajomych. Aby jeszcze bardziej zachęcić nas do rozgrywki, autorzy wprowadzili różne rodzaje żelków, które odblokowujemy po zdobyciu określonej ilości punktów. Warto również wspomnieć o bardzo ładnej, trójwymiarowej szacie graficznej, która z pewnością polepsza odbiór całej produkcji.

Podsumowanie

Jelly Jump jest prostą zręcznościówką jakich wiele w sklepie Google Play. Na pewno nie jest to produkt unikalny i niepowtarzalny, ale jest to produkcja, która powiela pewien dobrze znany i sprawdzony schemat rozgrywki. Nie oznacza to w żadnym razie, że mamy do czynienia w tym przypadku z kiepskim tytułem - w żadnym bądź razie. Jelly Jump jest wykonany bardzo dobrze i cieszy się sporą grywalnością, dlatego też warto dać mu szansę, jeśli lubicie szybkie gry zręcznościowe.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Jelly Jump
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus