Artykuł

freeimages.com freeimages.com
sty 26 2015
0

JuiceSSH - bardzo dobry klient na Androida

Urządzenia mobilne mają coraz większy udział w rynku, co widać choćby po ruchu generowanym w sieci. Co ważne, coraz częściej są one wykorzystywane nie tylko do konsumpcji sieci, ale także do pracy. Rosnące ekrany sprzyjają mobilnej pracy, ale najważniejsze i tak są aplikacje, a tych mamy coraz więcej.

Dziś chciałbym Wam przedstawić program, który do gustu przypadnie szczególnie administratorom. Sporo czasu poświęciłem na znalezienie idealnego klienta SSH/Telnetu. Testowałem kilka różnych aplikacji, ale w końcu chyba znalazłem tą jedyną;-) Drodzy Państwo, przedstawiam Wam JuiceSSH.

Opis

Jakiś czas temu napisałem tekst, w którym wspominałem o tym jak wykrzesać dodatkowe moce z routera. Dzięki temu udało mi się m.in uruchomić media serwer, menadżer pobierania plików, czy w końcu także i serwer SSH na moim poczciwym Asusie. Działa to wszystko bardzo ładnie, dlatego też zapragnąłem poszukać programu, za pomocą którego będę mógł połączyć się z moim routerem także za pomocą zielonego robota. Tak jak pisałem już we wstępie, mój wybór padł na JuiceSSH.

Tytułowa aplikacja już na wstępie pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji. Duży wpływ na to ma niewątpliwie intuicyjny interfejs i bardzo przystępna szata graficzna - elementy dość rzadkie w tego typu programach.

Dalej jest równie dobrze. Aplikacja wspiera kilka rodzajów połączeń. Możemy korzystać z następujących opcji:

  • SSH
  • MOSH (Mobile Shell)
  • Local device
  • Telnet

Przy każdym połączeniu możemy wybierać utworzony wcześniej zestaw danych tożsamości (Identity), ustawiać adres, port i wiele innych ustawień.

Aplikacja ma także dodatkową klawiaturę, która zawiera przyciski funkcyjne, funkcjonalność przekierowywania portów, a także (a może przede wszystkim) - możliwość rozszerzenia funkcjonalności pluginami. Dzięki temu możemy np. zintegrować się z Taskerem (pozwala to na automatyczne wywoływanie skryptów), czy też sprawdzić zużycie zasobów na serwerze;-) Możliwości jest sporo.

Oczywiście program wspiera szyfrowanie danych połączeń.

Podsumowanie

JuiceSSH okazał się bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Na aplikację trafiłem w sumie przez przypadek, ale szybko okazało się, że program zostanie na moim telefonie na dłużej. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie (bez reklam), aczkolwiek za około 17 zł możemy wykupić wersję Pro. W moim przypadku wersja darmowa spełnia swoje zadanie. Nie jestem ekspertem w obszarze sieci, ale konfrontując tą aplikację choćby z popularnym ConnectBotem, to zdecydowanie polecam JuiceSSH:)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 4.4.2
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowa, dostępna wersja PRO
  • Google Play: JuiceSSH
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus