Artykuł

freeimages.com freeimages.com
lut 16 2015
0

Kamienie - szybki sposób na zabicie nudy

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że polski rynek gier, rozwija się w ostatnim czasie bardzo dynamicznie. Sukcesy odnosimy na wszystkich platformach począwszy od PC, poprzez konsole, kończąc na urządzeniach mobilnych. I to właśnie w tym ostatnim, ciągle rozwijającym się obszarze, mamy chyba największy potencjał.

Ostatnio w mobilnych sklepach, pojawiło się wyjątkowo dużo polskich produkcji. Całkiem niedawno opisywałem The Eye - oko Smoka, a jeszcze wcześniej Bubble Jet Raider - w obu przypadkach mieliśmy do czynienia z bardzo dobrymi grami. Czy podobnie będzie z tytułowymi Kamieniami? Przekonajmy się:-)

Opis

Kamienie to z założenia bardzo prosta gra, w której naszym głównym celem, jest gromadzenie tytułowych kamieni. Gra nie ma jakiegoś konkretnego zakończenia. W pewnym sensie, rozgrywkę możemy prowadzić bez końca wchodząc na kolejne poziomy, które możemy osiągnąć zbierając określoną ilość skałek w zadanym przez grę czasie.

Kamienie łapiemy do swego rodzaju koszyka i nie było by w tym nic trudnego, gdyby nie fakt, że musimy za każdym razem odpowiednio nim zakręcić, a także uważać na spadające co jakiś czas z dużą prędkością meteoryty. Brzmi trywialnie? Zapewniam Was, że nie i naprawdę polecam spróbować;-)

Największym atutem tej gry, jest oczywiście jej grywalność. Jest to typowa produkcja, do której możemy przysiąść w dowolnym momencie bez większego przygotowania - świetny sposób na zabicie nudy w tramwaju, czy w kolejce;-)

Z drugiej strony, nie jest to też gra w którą będziemy grali tygodniami. Co prawda aplikacja wykorzystuje Gry Google Play i ma pewien system osiągnięć, ale jest ona na tyle prosta, że po prostu po jakimś czasie się nam ona znudzi. Nie ma się tutaj co oszukiwać.

Podsumowanie

Kamienie to typowa, prosta zręcznościówka, która dobrze sprawdzi się w sytuacji, gdy potrzebujemy chwilowej rozrywki. Gra jest prosta aż do bólu i jest to niewątpliwie jej największy atut. Warto jeszcze wspomnieć, że w tym przypadku rozgrywkę możemy prowadzić jedną ręką, co jeszcze bardziej zwiększa mobilność tej produkcji. Zapomniałem jeszcze o jednym - gra dostępna jest za darmo i nie serwuje mikropłatności, co jest zaiste prawdziwą rzadkością w dzisiejszych czasach. Nie pozostaje Wam chyba nic innego, jak sprawdzić ten tytuł;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 3.2 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowa
  • Google Play: Kamienie
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus