Artykuł

play.google.com play.google.com
maj 18 2015
0

Kolorowanka FingerPaint - coś dla małych

Jeśli spojrzeć na to, jak małe dzieci radzą sobie z urządzeniami mobilnymi, trudno nie odnieść wrażenia, że umiejętność obsługi smartfonów i tabletów wyssały one z mlekiem matki. Dla nich wszystko jest proste i intuicyjne. I choć wiele się mówi o tym, żeby dzieci odciągać od tego rodzaju urządzeń, to jest to mimo wszystko bardzo trudne, tym bardziej że rynek gier oraz aplikacji przeznaczonych dla najmłodszych, jest naprawdę spory, czego przykładem jest choćby tytułowa aplikacja.

Kolorowanka FingerPaint to aplikacja, która przenosi jedną z najlepszych zabawek dla dzieci na ekrany smartfonów, czyli kolorowankę. Czy da się kolorować na ekranie smartfona, czy tabletu? Cóż przekonajmy się;-)

Opis

Kolorowanka FingerPaint to aplikacja (czy może raczej gra) skierowana dla najmłodszych. Głównym zadaniem użytkownika jest w tym przypadku po prostu kolorowanie;-) W chwili obecnej dostępnych jest kilkanaście kolorowanek, ale liczba ta ma sukcesywnie rosnąć. Do naszej dyspozycji został oddany również cały zestaw kredek.

Aplikacja oferuje zasadniczo dwa tryby rysowania:

  • Swobodne malowanie kredką - możemy ustalać jej grubość
  • Malowanie wybranych powierzchni jednym kolorem

Oczywiście nie trzeba mówić, że największym wyzwaniem jest malowanie całego obrazka za pomocą kredki. Warto również wspomnieć, że do naszej dyspozycji jest również gumka, a także funkcja zoomu, która pozwala na domalowanie bardziej skomplikowanych detali.. Utworzone w aplikacji obrazki możemy zapisywać w galerii, do której później możemy zawsze wrócić.

Podsumowanie

Kolorowanka FingerPaint to bardzo przyjemna i ładnie wykonana aplikacja, która do gustu powinna przypaść szczególnie najmłodszym użytkownikom. Oczywiście program nigdy nie powinien zastąpić naturalnych kolorowanek, ale może być dobrą alternatywą w sytuacjach awaryjnych, czy też po prostu w podróży. Warto zainstalować, tym bardziej że dają darmo;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Kolorowanka FingerPaint
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 19.05.2015, 13:28.

Komentarze

blog comments powered by Disqus