Artykuł

freeimages.com freeimages.com
lut 02 2015
0

Lazy Swipe na pomoc dużym ekranom

Jeszcze kilka lat temu, sporo mówiło się o tzw. erze POST-PC. Wieńczono że tablety i smartfony wyprą komputery z naszych domów. I faktycznie - przez pewien czas rynek tabletów rósł, a sprzedaż pecetów malała. Wszystko jednak wskazuje na to, że ten negatywny trend w końcu się odwrócił.

W moim odczuciu tablet w swojej klasycznej postaci zawsze był zbędnym gadżetem nastawionym głównie na konsumpcję treści. Dlatego też mimo początkowej fascynacji, szybko odstawiłem to urządzenie w kąt. Zupełnie inaczej postrzegam za to urządzenia z nowo powstałej kategorii phablet/fablet (niepotrzebne skreślić). Bardzo polubiłem tego rodzaju sprzęty i nie chodzi bynajmniej oto by się dowartościować.. ale w istocie są one naprawdę praktyczne.

Phablety mimo wielu zalet mają jednak jeden zasadniczy problem - ciężko je używać jedną ręką. Na szczęście są aplikacje, które mogą nas trochę w tym wspomóc. Przykładem tego typu programów, jest tytułowy Lazy Swipe.

Opis

Lazy Swipe to bardzo ciekawy program, który w pewnym sensie ciężko jest przypisać do jakiejś określonej grupy. Z jednej strony mamy elementy charakterystyczne dla aplikacji, z drugiej zaś jest to pewnego rodzaju interaktywny widżet wyzwalany gestami.

Tytułowa aplikacja z założenia ma wspomóc nas w obsłudze telefonu, umieszczając popularne aplikacje, narzędzia i skróty w łatwo wysuwanym menu. Lazy Swipe wyzwalany jest za pomocą gestu przesunięcia, który powinien rozpocząć się na krawędzi/w rogu ekranu i być skierowany do wewnątrz. Za pomocą konfiguracji, możemy zdecydować w którym miejscu ma pojawiać się menu. Możemy również ustalić czułość gestu - opcja przydatna jeśli aplikacja aktywuje się zbyt łatwo.

Lazy Swipe posiada trzy zakładki, na których znajdziemy następujące elementy:

  • Narzędzia - dostęp do popularnych przełączników - WiFi, dźwięk, tryb samolotowy itp.
  • Ulubione - najczęściej uruchamiane aplikacje
  • Ostatnie - ostatnio uruchamiane aplikacje oraz kontakty z którymi nawiązaliśmy niedawno kontakt

Lazy Swipe posiada jeszcze sporo dodatkowych funkcji. Aplikacja może np. przypominać o nieodebranych wiadomościach. Ponadto możemy skonfigurować program w taki sposób, by uruchamiał się tylko w określonych aplikacjach - domyślnie wyfiltrowane są gry.

Podsumowanie

Lazy Swipe to aplikacja typu must-have dla osób posiadających duże urządzenia. Program zaskakuje pozytywnie i w wymierny sposób ułatwia nawigowanie po dużym ekranie. Aplikację można wykorzystać również w sytuacji, gdy poruszamy się po pewnym, określonym zestawie aplikacji. Dzięki temu znajdziemy je wszystkie w jednym miejscu, bez konieczności zaśmiecania pulpitu dużą ilością skrótów.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.0 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 4.4.2
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowa
  • Google Play: Lazy Swipe
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus