Artykuł

freeimages.com freeimages.com
lut 29 2016
0

Learn Python - fenomenalna aplikacja do nauki Pythona

Ostatnio sporo się mówi o spadkach w sprzedaży tabletów oraz o ogólnych zmianach w sektorze mobilnym. Biznes już nie jest taki dochodowy jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu i tylko niektórzy producenci osiągają tutaj jakieś sensowne zyski.

Już jakiś czas temu napisałem tekst, w którym zastanawiałem się nad sensownością zakupu tabletu. Okazuje się jednak, że być może będę musiał zreflektować swoje zdanie, co do ograniczeń w użytkowaniu urządzeń mobilnych. Sprawcą tego całego zamieszania, jest program Learn Python na Androida, który pozwala na naukę Pythona za pomocą smartfonów i tabletów. Zapraszam do recenzji.

Opis

Na Learn Python trafiłem tak właściwie przez przypadek, wertując zasoby sklepu Google Play. Naprawdę mocno się zdziwiłem tego typu aplikacją, a jeszcze bardziej się zdziwiłem, gdy zobaczyłem, że jest to naprawdę sensowny produkt.

Trudno tak naprawdę powiedzieć czym jest ta aplikacja, ale w pewnym sensie mamy tutaj mix książki oraz interaktywnego kursu, który weryfikuję to czego się nauczyliśmy. Po każdym przeczytanem fragmencie tekstu, mamy pytanie/zadanie, które sprawdza czy dobrze zrozumieliśmy czytany materiał. Czasami musimy nawet napisać kawałek kodu, bądź też uzupełnić fragmenty określonego listingu!

Wszystkie tematy pogrupowane są w większe sekcje. Aby odblokować dostęp do kolejnej, musimy przerobić cały materiał i zdać test z wybranej partii materiału. Oczywiście przy każdej sekcji można od razu przeskoczyć do części egzaminacyjnej - jeśli tylko czujecie się na siłach.

Zwieńczeniem kursu jest certyfikat. Co ciekawe, dostęp do całego kursu uzyskujemy również z poziomu WWW oraz aplikacji mobilnych na inne systemy. Postęp jest synchronizowany, więc w praktyce możemy ćwiczyć gdzie tylko dusza zapragnie!

Podsumowanie

Learn Python to aplikacja, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Jest to świetny przykład tego, że nawet urządzenia mobilne można wykorzystać do czegoś produktywnego i zarazem tak niespodziewanego jak nauka języków programowania. Twórca aplikacji - firma Solo Learn posiada w swojej palecie jeszcze kilka innych kursów. Warto się im przyjrzeć. Tym bardziej, że cały produkt jest dostępny za darmo:-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 3.0 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Learn Python
  • Windows Phone: Learn Python Pro
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus