Artykuł

freeimages.com freeimages.com
mar 07 2016
0

Logic Dots - kolejna wariacja na temat kropek

Czy ja wspominałem już na na łamach tego bloga, że lubuję się w grach logicznych na urządzeniach mobilnych? Ano wspominałem i to nie raz. W moim osobistym odczuciu, to właśnie ten gatunek jest niekwestionowanym liderem w przypadku telefonów i tabletów. Z chęcią testuje każdą nową produkcję tego rodzaju, a tytułowe kropki, bardzo często są bohaterami tego typu gier.

Czy Logic Dots jest hitem, czy może wręcz przeciwnie? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w trakcie mojej dzisiejszej recenzji.

Opis

Logic Dots na pierwszy rzut oka może się kojarzyć z takimi tytułami jak Dots, czy TwoDots, które również poruszały temat kropek, aczkolwiek jest to zupełnie niezależna produkcja.

W Logic Dots skupiamy się na odnalezieniu kropek umieszczonych na zadanej planszy. Tak naprawdę szukamy określonych ciągów kropek - np. linii składającej się z 4 kropek umieszczonych poziomo. Główną naszą wskazówką do rozwiązania tego zadania, są liczby umieszczone przy poszczególnych wierszach oraz kolumnach, które mówią o tym ile kropek możemy znaleźć odpowiednio we wskazanyh wierszach i kolumnach. W zestawieniu odpowiedniej kombinacji pomagają nam również wspomniane wcześniej kształty.

Jak widać, logika całej gry nie jest jakoś przesadnie skomplikowana, ale mimo tego, dostarcza ona sporo frajdy. W razie gdybyśmy utknęli na określonym poziomie, możemy sięgnąć po podpowiedzi, których na początku mamy kilkanaście. Kolejne zdobywamy już jednak za pomocą mikropłatności. Za pomocą żywej gotówki, możemy również odblokować natychmiastowy dostęp do wszystkich poziomów oraz wyłączyć reklamy. Na szczęcie mikropłatności nie są przesadnie nachalne i zdecydowanie mamy w tym przypadku do czynienia z modelem FreeToWin.

Oprawa graficzna tytułu stoi na przyzwoitym poziomie. Grafika po prostu cieszy oko.

Podsumowanie

Logic Dots być może nie jest odkrywczym tytułem, ale jest na tyle fajny, że dostarcza graczom sporo frajdy. Rozgrywka stoi na przyzwoitym poziomie, a jeśli ktokolwiek uważa że jest za łatwo, zawsze może się przełączyć na wyższy poziom trudności. Tytuł jest dostępny za darmo i tak jak napisałem w rozwinięciu, da się z niego czerpać przyjemność bez wnoszenia dodatkowych opłat.

Polecam Logic Dots miłośnikom gier logicznych oraz wszelkiej maści kropek.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Logic Dots
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 07.03.2016, 08:49.

Komentarze

blog comments powered by Disqus