Artykuł

freeimages.com freeimages.com
paź 26 2015
0

Loop - gra logiczna, która nie ma końca

Rynek gier mobilnych dość mocno różni się od tego, do czego zdążył nas przyzwyczaić pecet czy konsole. Tutaj mniejszą rolę odgrywa grafika, czy rozbudowana fabuła, a większe znaczenie ma prostota rozgrywki oraz grywalność. Jak już wielokrotnie podkreślałem, wszystko to wiąże się po prostu ze sposobem użytkowania urządzeń mobilnych. Najczęściej do rozrywki wykorzystujemy je podczas czekania, dlatego też trudno tutaj byłoby się wciągnąć w rozbudowany świat RPG.

Dziś do recenzji przygotowałem właśnie taki tytuł, który idealnie sprawdza się na telefonach, ale prawdopodobnie byłby totalną klapą na pececie, czy konsolach. Powitajcie Loop - grę, w którą można grać praktycznie bez końca;-)

Opis

We wstępie dużo pisałem o prostocie - w istocie w Loop wycięto wszystko co mogłoby w jakikolwiek sposób rozpraszać użytkownika - tutaj nie ma nawet menu głównego, czy jakiegokolwiek ekranu instrukcji, który mówiłby jak grać. Na szczęście gra się prosto. Naszym głównym zadaniem jest układanie kulistych wzorów. Nigdy tak naprawdę nie wiemy co dokładnie trzeba ułożyć - zawsze dostajemy kilka/kilkanaście (w późniejszych etapach jeszcze więcej) elementów, które musimy ułożyć w jakiś sensowny, kulisty wzorzec. Ważne jest to, żeby nie było żadnych, nie zakończonych końców.

Choć brzmi to wszystko trochę abstrakcyjnie, to w praktyce po paru kombinacjach chwycie w lot o co w tym tytule chodzi. Tego nie da się opisać, to trzeba sprawdzić samemu:-) Jeszcze jedna ciekawostka - tytuł podobno nie ma końca - kolejne levele przyrastają i rośnie również do pewnego stopnia poziom złożoności.

Podsumowanie

Muszę przyznać, że w Loop gra się naprawdę przyjemnie, a sam tytuł potrafi wciągnąć. Oczywiście ganianie za kolejnymi numerkami poziomów kusi, ale z drugiej strony tytuł będzie interesować do pewnego czasu. Nie wygląda na to by na kolejnych poziomach wprowadzono jakieś dodatkowe atrakcje.

Nie mniej jednak, gra się przyjemnie, a więc Loop jest zdecydowanie godny polecenia - tym bardziej, że dostępny jest on za darmo i nie serwuje żadnych reklam.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: 4.0.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Loop
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus