Artykuł

freeimages.com freeimages.com
lis 10 2014
0

MEGA Krzyżówki - czyli prosty sposób na nudę

Kiedyś nie było komputerów, konsol oraz telefonów i mimo tego ludzie mieli swoje sposoby na rozrywkę. Amatorzy świeżego powietrza, wychodzili na podwórko, natomiast domatorzy oddawali się grom planszowym i tytułowym krzyżówkom. Dziś pojęcie rozrywki zmieniło się diametralnie, ale mimo tego te wszystkie stare sposoby na nudę, gdzieś tam przenikają do nowego, cyfrowego świata. MEGA Krzyżówki są tego najlepszym przykładem.

Dzięki tej aplikacji, możemy rozwiązywać krzyżówki zawsze kiedy mamy na to ochotę (o ile mamy odpowiedni poziom baterii w urządzeniu;) i nie jest nam do tego potrzebny nawet długopis. Jak wypada dzisiejsza aplikacja tygodnia w praktyce? Przekonacie się o tym, czytając dalszą część tekstu.

Opis

MEGA Krzyżówki to prosta gra (aplikacja?) pozwalająca na dynamiczne generowanie krzyżówek. Co ciekawe, układanki mogą być generowane zarówno w języku polskim jak i angielskim (należy wybrać odpowiedni słownik na stronie głównej). Krzyżówki mają z góry ustalony rozmiar, nie ma też wyboru stopnia trudności. Wydaje mi się, że tego rodzaju opcje, mogłyby by bardzo pozytywnie wpłynąć na samą aplikację o czym wspominałem już autorowi.

Sama rozgrywka przebiega stosunkowo prosto. Wybieramy interesujące nas hasło, a aplikacja podświetla miejsce gdzie mają trafić kolejne literki. Wykorzystano w tym przypadku dedykowaną klawiaturę ekranową, co jest w sumie standardowym rozwiązaniem w tego rodzaju programach. Jeśli mamy jakikolwiek problem z hasłem, możemy wykorzystać wbudowane w program podpowiedzi. Samą krzyżówkę możemy dowolnie oddalać i przybliżać wykorzystując funkcję pinch-to-zoom.

Sam interfejs aplikacji jest prosty, aczkolwiek miejscami nie do końca czytelny. Program wspiera Androida od wersji 2.3 i nie wykorzystuje interfejsu HOLO. Wydaje mi się, że zastosowanie nowego interfejsu, mogło by wyjść aplikacji na plus. Pozwoliło by to m.in na uporządkowanie menu.

Podsumowanie

MEGA Krzyżówki to całkiem przyjemna aplikacja, która pozwala na dynamiczne generowanie krzyżówek w języku polskim oraz angielskim. Dzięki temu, za każdym razem gdy będziemy generowali nową krzyżówkę, to na ekranie pojawi się nowy układ haseł. Oczywiście im więcej gier przeprowadzimy, tym większa będzie szansa na powtórzenia, ale przecież dokładnie tak samo dzieje się w ich papierowych odpowiednikach;-)

Mimo ciekawej koncepcji, MEGA Krzyżówki wymagają jeszcze trochę pracy. Przydałoby się więcej opcji customizacji krzyżówek np. możliwość ustalenia wielkości oraz poziomu trudności. Pracy wymaga również interfejs, który mógłby zostać uspójniony oraz dopasowany bardziej do Androidowych standardów. Autor aplikacji jest jednak skłonny do jej dalszego rozwoju, dlatego też wierzę, że produkt będzie coraz lepszy z każdą kolejną aktualizacją;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 4.4.2
  • Język polski: Tak
  • Cena: aplikacja darmowa, dostępna płatna subskrypcja
  • Google Play: MEGA Krzyżówki
  • Rekomendacja:

*/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus