Artykuł

freeimages.com freeimages.com
maj 23 2016
0

Mekorama - gra logiczna, która jest ładna

Gdy smartfony zaczęły wchodzić na rynek, osobiście zastanawiałem się, w jakim kierunku pójdą gry na urządzenia przenośne. Podstawowym ograniczeniem jest w tym przypadku sterowanie, które z jednej strony może wykorzystywać dotyk, z drugiej zaś nie mamy tutaj dostępu do standardowych kontrolerów znanych z PC, czy konsol. Sposób kontrolowania urządzeń oraz sama ich natura powoduje że w tym przypadku popularniejsze są inne gatunki niż na PC, czy na konsolach.

Na smartfonach i tabletach bardzo dużą popularnością cieszą się gry logiczne, które nie wymagają zmyślnego sterowania i można w nie pogrywać krótkimi seriami. Bardzo często w takich przypadkach nie zwracamy uwagi na rozbudowaną grafikę - liczy się przede wszystkim grywalność. Dlatego też tym bardziej się cieszę, gdy mamy do czynienia z ciekawą i jednocześnie bardzo ładną grą logiczną, a takim właśnie produktem jest tytułowa Mekorama.

Opis

Mekorama to bardzo przyjemny tytuł, który raczej nie powinien nas przyprawiać o frustrację. Zaczynając od samego menu, widzimy tutaj bardzo ładny i przemyślany interfejs. Później jest już tylko lepiej. Grafika jak na grę logiczna jest piękna - pełna detali i po prostu cieszy oko.

Sama rozgrywka jest również bardzo przyjemna. Naszym głównym zadaniem jest przeprowadzenie małego robocika od punktu startu do końca. Na początku jest to bardzo łatwe, ale z każdym kolejnym poziomem, sprawa komplikuje się coraz bardziej i do gry wchodzą nową elementy urozmaicające rozgrywkę.

Na start dostępnych jest 50 poziomów. W razie gdyby ta ilość była niewystarczająca, możemy skorzystać z wbudowanego w grę edytora, który pozwoli nam na stworzenie nowych leveli. Dodatkowe poziomy możemy znaleźć również w sieci. Co ciekawe, dystrybucja poziomów odbywa się za pomocą QR-kodów (one jednak żyją!). Mekorama posiada wbudowany mechanizm, który pozwala na skanowanie kodów i wgrywanie ich do gry.

Gra dostępna jest za darmo. Dostępne są również mikropłatności, ale działają one bardziej na zasadzie donacji dla autora, w sytuacji gdybyśmy chcieli docenić jego pracę. Bonusem za wpłatę (niezależnie od wielkości) jest odblokowanie opcji podpowiedzi w grze.

Podsumowanie

Mekorama to bardzo przyjazny i pozytywny tytuł. Rozgrywka w tym tytule toczy się spokojnie. Nie mamy żadnego nerwowego licznika czasu, czy też innego poganiacza. Możemy się swobodnie zastanowić nad każdym ruchem, w międzyczasie przyglądając się wszystkim detalom graficznym. Jest to po prostu gra, która cieszy, a nie stresuje nas każdą kolejną porażką. Polecam wszystkim fanom łamigłówek:-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Mekorama
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus