Artykuł

freeimages.com freeimages.com
mar 21 2016
0

Memorado - kolejna aplikacja, która wyćwiczy Twój mózg

Ludzki mózg skrywa wiele tajemnic i podejrzewam, że jeszcze sporo wody upłynie w Wiśle, nim odkryjemy choćby połowę jego możliwości. Niewątpliwie, jest to na pewno temat warty dalszych badań.

Oczywiście za badania odpowiedzialni są naukowcy, ale nawet w warunkach domowych, możemy zrobić coś dla naszego mózgu - ot choćby poćwiczyć z nim za pomocą prostych gierek.

Wcześniej na łamach tego bloga, opisywałem już kilka aplikacji, które to umożliwiały. Pierwsze było intrygujące Lumosity, a później równie udany Peak. Oba tytuły prezentowały podobny poziom, aczkolwiek odrobinę inne możliwości. Jak w tym zestawieniu wypada tytułowy program Memorado? Przekonajmy się.

Opis

Już na samym początku widać spore podobieństwa do konkurencyjnych tytułów. Pracę z programem rozpoczynamy od przejścia przez kreator, w którym będziemy określać to co najbardziej chcielibyśmy wyćwiczyć. Jeśli zależy nam na tym, by móc pracować nad wieloma zadaniami na raz, umieć utrzymać skupienie itp. to właśnie w tym miejscu możemy określić nasze priorytety. Na podstawie naszych decyzji, aplikacja wygeneruje program treningowy, który będzie dostosowany do nas i będzie się uczyć wraz z naszymi postępami w treningu.

Każdego dnia, będziemy mogli ćwiczyć nasz mózg za pomocą trzech wybranych w programie gier. Liczbę dostępnych gier możemy zwiększyć, poprzez zakup subskrypcji, która w wariancie rocznym kosztuje na chwilę obecną 76,90 zł. (możemy skorzystać jeszcze z opcji na jeden miesiąc za około 10 zł) Jest to więc poziom zbliżony do tego, co prezentuje Peak.

Oczywiście dobór gier, zależy od naszych wcześniejszych preferencji oraz od tego jak sobie radzimy z poszczególnymi pozycjami.

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś pracy z tego typu aplikacjami, nie powinieneś być zaskoczony. Jeśli nie, przed każdą grą będziesz miał okazję zapoznać się z interaktywnym samouczkiem, co pozwoli Ci na zapoznanie się z regułami z danej produkcji.

Co jakiś czas, po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów za zadania, będziemy mogli wykonać test przekrojowy, który pozwoli na poznanie naszego aktualnego poziomu rozwoju mózgu.

Podsumowanie

Memorado na pozór bardzo przypomina Lumosity oraz Peak, ale jednocześnie ma kilka swoich, unikalnych cech. To co istotne z perspektywy polskiego użytkownika i co jest ważne w sytuacji gdy liczy się czas, to fakt, że tytuł obsługuje język polski, dzięki czemu łatwiej jest po prostu grać. Oprócz tego, sam tytuł prezentuje przyzwoity poziom, posiada sporą liczbę gier oraz nienajgorszy cenowo abonament.

Warto również wspomnieć o wersji www, gdzie również możemy się zalogować i ćwiczyć w myśli zasady ćwicz zawsze i wszędzie. Ogólnie polecam, tym bardziej, że przy systematycznym treningu, nawet darmowa wersja może dać całkiem przyzwoite efekty:-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.1 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Cena: darmowy, dostępne płatne plany
  • Google Play: Memorado
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus