Artykuł

freeimages.com freeimages.com
lis 02 2015
0

Memrise - ciekawa aplikacja do nauki i treningu pamięci

Mobilne urządzenia mają coraz więcej zastosowań. Już dawno ich funkcjonalność wykracza poza swoiste dzwonienie i pisanie. Dziś dla wielu użytkowników są one mobilnym biurem, źródłem informacji oraz centrum multimedialnej rozrywki, ale okazuje się, że ciekawych rozwiązań jest tu znacznie więcej.

Wielokrotnie już testowałem aplikacje do nauki języków oraz do treningu mózgu. Dzisiejsza aplikacja jest swoistym połączeniem tego typu tytułów. Memrise pozwala bowiem zarówno na naukę języków jak również na ogólny rozwój osobisty w wielu rożnych obszarach codziennego życia. Zapraszam do recenzji tej niezwykle ciekawej aplikacji.

Opis

Memrise to aplikacja zaprojektowana przez Eda Cooke’a, światowej sławy trenera pamięci, która wykorzystuje nowatorskie techniki usprawniania pamięci. Wprowadzone w programie mechanizmy zostały wykorzystane m.in. do stworzenia wielu ciekawych kursów językowych oraz innych pozwalających na trening w większości popularnych obszarów nauki. Do nauki wykorzystano tutaj np. popularne memy.

Każdy z kursów składa się z określonej liczby poziomów. Możemy również wyznaczać sobie dzienne cele. Jeśli takowy zrealizujemy, to w takiej sytuacji dostaniemy dodatkowe punkty. Aplikacje pozwala również na zdobywanie odznak za nasze osiągnięcia oraz tworzenie rankingów, w których możemy porównać nasze wyniki z rezultatami znajomych. Memrise dba również o to, byśmy ćwiczyli regularnie i pozwala na ustawienie przypomnień o następnej sesji ćwiczeń.

Aplikacja sama w sobie jest darmowa, ale dostępne są również płatne plany aktywujące tryb PRO. Jeśli podoba Wam się aplikacja i chcecie zyskać dodatkowe funkcje (w tym spersonalizowane ćwiczenia), warto rozważyć tą opcję, aczkolwiek ostrzegam - nie jest tanio. Za jeden miesiąc zapłacimy około 18 złotych, natomiast cały rok to kwota rzędu 118 złotych. Zdecydowanie bardziej opłaca się więc ta druga opcja.

Podsumowanie

Memrise pozytywnie zaskakuje bogactwem kursów oraz ciekawą metodą nauki. Z pomocą aplikacji możemy uczyć się zarówno języków (program obsługuje również bardziej egzotyczne przypadki niż tylko niemiecki i angielski), jak również mniej lub bardziej przyziemnych obszarów nauki (np. chemia, fizyka..). Aplikacja sama w sobie jest darmowa, aczkolwiek oferuje również płatne plany, jednak w praktyce większości użytkowników powinna wystarczyć wersja darmowa. Zdecydowanie polecam aplikację osobom, która szukają samorozwoju.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Zależy od urządzenia
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy, dostępne płatne plany
  • Google Play: Memrise: zabawa i nauka gratis
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus