Artykuł

freeimages.com freeimages.com
kwi 13 2015
0

Miej swoje paczki pod kontrolą dzięki lokalizatorowi paczek

Na przestrzeni ostatnich 5 lat smartfony mocno przeniknęły do naszego życia. Dziś trudno sobie wyobrazić sytuację, w której telefon byłby wykorzystywany tylko do tak prozaicznych czynności jak dzwonienie i SMSowanie, a przecież to właśnie do tych dwóch rzeczy zostały przeznaczone pierwsze komórki.

Osobiście wykorzystuje telefon do wielu różnych rzeczy. Oprócz wspomnianych wyżej dzwonienia i pisania, dostarcza mi on przede wszystkim możliwość wyszukania interesujących mnie informacji. Za pomocą komórki mogę sprawdzić wiadomości, pocztę, czy też po prostu przeszukać Internet. Dzięki ogromnej liczbie aplikacji mobilnych, mogę również robić bardziej wyspecjalizowane rzeczy.. np. zweryfikować status doręczenia przesyłki kurierskiej. Oczywiście mogę to sprawdzić na stronie kuriera, ale jeśli często korzystam z usług różnych kurierów, to czy nie łatwiej jest tę informację sprawdzić właśnie za pomocą aplikacji?

Do takich właśnie wniosków musieli dojść twórcy programu Lokalizator paczek, który to mam dziś przyjemność dla Was recenzować.

Opis

Idea lokalizatora paczek jest banalnie prosta - aplikacja obsługuje kilkunastu kurierów dostępnych w Polsce i pozwala na śledzenie paczek zarówno z perspektywy osoby nadającej jak i odbierającej paczki. Wystarczy tylko wybrać dostawcę usług oraz podać numer śledzenia. Ilość informacji wyświetlanych w programie, uzależniona jest od aktualnie wybranego przewoźnika.

Każdą dodaną do programu paczkę możemy opisać za pomocą krótkiego tekstu. Trochę szkoda, że na liście paczek nie pojawiają się daty ich dodania - znacznie ułatwiłoby to lokalizowanie paczek w przypadku ich dużej ilości. Ciekawym dodatkiem jest możliwość włączenia powiadomień o zmianie statusu obserwowanych aktualnie paczek.

Sporym plusem programu, jest jego oprawa graficzna. Szata aplikacji cieszy oko i wyróżnia się pozytywnie na tle konkurencji. Pod tym względem program został dopracowany bardzo mocno. W aplikacji zawarto również dane kontaktowe do uwzględnionych w produkcie przewoźników.

Program serwuje reklamy, aczkolwiek istnieje możliwość ich wyłączenia z poziomu ustawień.

Podsumowanie

Lokalizator paczek to aplikacja, która spełnia pokładane w niej nadzieje. Program pozwala na śledzenie przesyłek od kilkunastu różnych przewoźników (ich liczba robi swoją drogą spore wrażenie). Cała aplikacja prezentuje się bardzo dobrze - na szczególną uwagę zasługuje oprawa graficzna. Jedyne do czego można by się przyczepić, to lista przesyłek - wydaje mi się, że można by na niej umieścić więcej informacji - np. datę dodania, lokalizację nadawcy/odbiorcy, ale ogólnie jest naprawdę dobrze.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.0 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Lokalizator paczek
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus