Artykuł

freeimages.com freeimages.com
lip 27 2015
0

Moje Finanse - menadżer finansów dla spragnionych kontroli

Smartfon to w pewnym sensie najbliższy towarzysz każdego z nas, który zawsze czeka w naszej kieszeni. Dla wielu osób jest on więc osobistym organizerem, dzięki któremu łatwiej jest zorganizować swoje zadania, przygotować listę zakupów, czy stworzyć skomplikowane dokumenty w pakietach biurowych. Okazuje się jednak, że potwory w naszych kieszeniach mogą znacznie więcej, czego najlepszym przykładem jest tytułowa aplikacja tygodnia.

Moje Finanse to bardzo zaawansowany menadżer finansów na nasze smartfony z Androidem. Liczba funkcji zawartych w aplikacji robi wrażenie - pokrótce postaram się napomknąć o najważniejszych z nich w dalszej części tekstu. Zapraszam do recenzji:-)

Opis

Moje Finanse to nowa aplikacja polskiego dev teamu 7csolutions. I choć jest to dopiero wersja 1.0, to już w tym momencie, program urzeka bogactwem zawartych w nich funkcji. Z założenia aplikacja pełni funkcję menadżera finansów. Mamy więc tutaj m.in.:

 • Możliwość zarządzania wpływami oraz wydatkami
 • Możliwość zarządzania kontami (na start dostajemy konto domyślne)
 • Możliwość zarządzania kategoriami (na start - zestaw kilkudziesięciu pogrupowanych kategorii)
 • Opcję tworzenia zleceń stałych oraz szablonów wpływów i wydatków
 • Opcję eksportu oraz importu danych
 • Rozbudowany zestaw wykresów i statystyk

Tak w wielkim skrócie wygląda ogólny zestaw najważniejszych funkcjonalności. W praktyce każda z tych opcji jest dużo bardziej rozbudowana. Dodając wydatek/wpływ, możemy określić jego kategorię, tytuł, konto, kwotę itp. Jeśli transakcja jest powtarzalna, to możemy ją zdefiniować jako szablon. Jeśli powtarzalność jest stała, to daną transakcję możemy wpisać do zleceń stałych. Do takich transakcji na pewno zaliczymy czynsz, czy abonament za kablówkę/telefon.

Cała aplikacja została przygotowana pod kątem material design. Sam interfejs ma swoje mocne strony (boczne wysuwane menu, podział na sekcje itp.), jednak kilka elementów jest dla mnie nie do końca jasnych. Nie do końca mogę zrozumieć dedykowane pole do wprowadzania kwoty, które w moim odczuciu utrudnia wprowadzanie wartości. Ponadto, wyróżniłbym jeszcze pole tytułu - teraz gdzieś ono ginie na tle reszty formularza. Opcją do rozważenia byłaby również możliwość podziału kategorii ze względu na wydatki/wpływy, bądź też użycia w obu przypadkach. Dzięki czemu można by oznaczyć rodzaj transakcji w sposób półautomatyczny już po wybraniu kategorii. Kilka innych elementów programu, również może być nie do końca czytelnych przy pierwszym spotkaniu, choć w przypadku tego rodzaju aplikacji, nigdy nie jest to łatwe - zwłaszcza przy takiej liczbie opcji.

Szkoda również, że w zawartych opcja eksportu/importu brakuje synchronizacji z jakąkolwiek chmurą.

Poza tym, reszta jest w porządku. Wizualnie jest ok:-)

Podsumowanie

Moje Finanse to niezwykle rozbudowany menadżer finansów, który powinien zadowolić entuzjastów domowego budżetu. Znaleźć tutaj można naprawdę sporą liczbę funkcji, które powinny przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym finansistom. I choć program wydaje się być naprawdę sensownie poukładany, to mimo tego kilka elementów z interfejsu zrealizowałbym inaczej. I to jest moje główne zastrzeżenie dla tego programu, które jednak w żaden sposób nie przekreśla zrealizowanej przy aplikacji pracy.

Polecam wszystkim się zapoznać, tym bardziej, że program jest polski i dają darmo;-)

Informacje zbiorcze

 • Wymagania: Android 4.0 lub nowszy
 • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
 • Język polski: Tak
 • Cena: darmowy
 • Android: Moje Finanse
 • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 24.08.2015, 19:57.

Komentarze

blog comments powered by Disqus