Artykuł

freeimages.com freeimages.com
gru 22 2014
0

MSN Kuchnia - przepisy. Kolejna udana aplikacja od Microsoftu

Do tegorocznych świąt Bożego Narodzenia zostało już zaledwie kilka dni i wszystko na to wskazuje, że po raz kolejny nie będą one białe. Nic jednak nie szkodzi, ponieważ duże korporacje oraz sklepy, już od samego początku listopada próbują przemycić nam ducha świąt.. I choć wiele osób narzeka na coraz większą komercjalizację Bożego Narodzenia, to większość z nas skutecznie się jej poddaje...

Wróćmy jednak do samych świąt. Dla wielu z nas, jest to czas duchowego uniesienia, czy też okazja by spędzić odrobinę więcej czasu z bliskimi nam osobami.. przy świątecznym stole. I choć sama kolacja wigilijna ma raczej swoje stałe potrawy, to już w pozostałe dni można odrobinę bardziej poszaleć w tym temacie. Jeśli szukacie czegoś bardziej oryginalnego/wyszukanego, to z pewnością dzisiejsza aplikacja tygodnia może Wam w tym pomóc.

Opis

MSN Kuchnia nie jest tak do końca nową aplikacją, lecz w istocie jest to odświeżona edycja bardzo dobrego programu jakim była Kuchnia Bing. Przy okazji warto również wspomnieć, że obecnie większość aplikacji Bing zmienia się w MSN i tym samym to na tej marce Microsoft chce teraz skupić swoje siły.

Kuchnia Bing pojawiała się już na tym blogu, przy okazji tekstów o Windows Phone, dziś chciałbym skupić się jednak na Androidowej wersji tego programu.

Już po pierwszym uruchomieniu widać, że Microsoft po raz kolejny się postarał i przygotował w pełni profesjonalną aplikację. Mamy tutaj bardzo bogatą kolekcję przepisów pochodzących z różnych serwisów i krajów. Możemy ją dowolnie filtrować pod kątem rodzaju dań, okazji, czasu przyrządzenia, czy sposobu trudności jego wykonania. Każdy przepis okraszony jest szczegółowym opisem przyrządzenia, listą składników oraz zdjęciem. Zawsze znajdziemy również listę pokrewnych przepisów.

Szata graficzna programu jest bardzo dobra, a interfejs prosty i przystępny. Trochę to wygląda tak, jakby wybrano tutaj najlepsze elementy z Androida oraz Windows Phone. Mamy więc tutaj np. wysuwane menu z lewej strony oraz karty przypominające odrobinę pivota z WP. Wszystko jest jednak na swoim miejscu.

Podsumowanie

Microsoft po raz kolejny udowodnił, że potrafi robić bardzo dobre aplikacje mobilne i to niezależnie od platformy docelowej. MSN Kuchnia - przepisy, to świetny, dopracowany i bogaty w treści program, który powinien zadowolić każdego kuchennego amatora.

Na koniec warto również dodać, że aplikacja jest w całości po polsku, nie serwuje reklam, a po zalogowaniu się do konta Microsoftu synchronizuje się z chmurą. Czegóż tu chcieć więcej;-)?

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.1 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 4.4.2
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowa
  • Google Play: MSN Kuchnia - przepisy
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus