Artykuł

gru 27 2011
0

Multime 1.1 - dodanie masek filtrujących

Od ostatniej aktualizacji Multime minęło już trochę czasu, ale sam projekt nie upadł:) Dziś mam przyjemność ogłosić wypuszczenie wersji 1.1, w której główną zmianą, jest wprowadzenie masek plików i folderów. Oprócz tego, pojawiło się również kilka mniejszych poprawek, w tym jedna związana z błędem, który mógł wystąpić podczas zmiany nazwy folderów.

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej, na temat tego co oferuje sama aplikacja i jakie jest jej przeznaczenie, zapraszam tutaj.

Maski

Idea masek, prawdopodobnie główne swoje zastosowanie znajdzie w sytuacji, gdy będziemy korzystać z rekursywnego skanowania katalogów. Dla przykładu, wyobraźmy sobie następującą sytuację.

Posiadamy katalog, w którym znajdują się nasze zasoby muzyczne. Dla każdego z albumów, w dedykowanym mu folderze, znajdują się pliki okładek np. front.jpg. Teraz chcielibyśmy, by po dodaniu głównego katalogu audio, aplikacja zmieniła nazwy tylko tych plików, które pasują do wzorca.

W tym właśnie momencie, z pomocą przychodzi funkcjonalność masek. Wystarczy aktywować maski, na dedykowanej im zakładce w aplikacji, dodać odpowiednią maskę dla interesujących nas plików/katalogów oraz ustawić docelową nazwę by móc zmienić tylko te elementy, które naprawdę chcemy.

Podczas pracy, możemy dodać dowolną liczbę masek. Każdy przetwarzany element, będzie sprawdzany pod kątem wszystkich masek na liście do momentu, aż nie odnajdzie pasującej. Jeśli nie znajdzie takiej, nie zostanie po prostu przetworzony. Do tworzenia masek, należy korzystać z wyrażeń regularnych.

Ustawienia związane z maskami od wersji 1.1 również eksportują się do pliku ustawień, który można zapisać z poziomu aplikacji. Starsze pliki konfiguracyjne również działają, ale oczywisty jest fakt, że nie zaimportują one ustawień masek. W tym przypadku, zostaną zastosowane ustawienia domyślne (maski nieaktywne, pusta lista masek).

Jeśli macie jakieś pomysły/sugestie, co do kolejnych funkcjonalności, dajcie znać w komentarzach:)

P.S. Aplikacja do pobrania oczywiście z działu download:)

Data ostatniej modyfikacji: 28.12.2011, 09:25.

Komentarze

blog comments powered by Disqus