Artykuł

freeimages.com freeimages.com
maj 11 2015
0

Musixmatch - ciekawy odtwarzacz z bonusami

Rosnący w szybkim tempie rynek smartfonów nie wszystkim jest na rękę. Powodów do radości nie mają z pewnością twórcy GPSów, prostych aparatów fotograficznych, czy też odtwarzaczy MP3. Każda z wyżej wymienionych grup urządzeń oberwała w wyniku dynamicznego rozwoju inteligentnych telefonów. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że najbardziej dostało się ostatniemu z wymienionych segmentów, czyli przenośnym odtwarzaczom muzyki. Dla większości użytkowników, telefon jest w tym przypadku wystarczający. W dobie powszechnego streamingu, daje on często wielokrotnie większe możliwości, a niżeli przeciętny odtwarzacz MP3.

Różnicę w tym przypadku stanowi nieograniczony dostęp do sieci oraz same programy dostępne na smartfony. Tytułowa aplikacja tygodnia jest świetnym przykładem tego, jak dobrze można wpleść w odtwarzacz muzyki potrzebne użytkownikom funkcje. Czy Musixmatch jest w stanie zapewnić lepsze wrażenia niż klasyczna empetrójka? Przekonamy się :-)

Opis

Musixmatch z pozoru zdaje się być prostym odtwarzaczem muzyki. Jednak pozory mogą mylić i tak jest właśnie w tym przypadku. W praktyce jest to prawdziwy, muzyczny kombajn, który oprócz samego odtwarzania oferuje również funkcję wyświetlania tekstów oraz mechanizm rozpoznawania muzyki, który działa na identycznej zasadzie jak ten znany choćby z aplikacji SoundHound, czy Shazam.

Musixmatch posiada ogromną bazę zsynchronizowanych tekstów piosenek. Trzeba się naprawdę postarać, by pod tym względem zawstydzić aplikację. Ogromnym plusem programu, jest również możliwość wyświetlania tekstów dla piosenek odtwarzanych w innych aplikacjach. Musixmatch integruje się m.in. ze Spotify, YouTube, czy Google Play Music. Mechanizm ten działa naprawdę świetnie.

Na osobny akapit zasługuje zakładka Moja muzyka. W tym miejscu znajdziecie wszystkie pliki muzyczne umieszczone na Waszym telefonie, posortowane według folderów, wykonawców, gatunków, czy albumów. Ciekawym niuansem jest możliwość pobierania okładek dla płyt, a także edycja metatagów piosenek. Autorzy zaoferowali nam naprawdę sporo, różnych funkcjonalności. Jedynym zauważalnym brakiem jest nieobecność equalizera, który można jednak zawsze zastąpić dodatkowymi rozwiązaniami.

Podsumowanie

Musixmatch pozytywnie zaskakuje. Aplikacja która stała się znana głównie ze względu na sporą bazę tekstów do piosenek, okazuje się być bardzo dobrze dopracowanym odtwarzaczem muzyki. Jeśli dodamy do tego nowoczesny design i bogaty zestaw funkcji dodatkowych, to szybko okazuje się że mamy do czynienia z programem bardzo dobrym. Polecam wszystkim szukającym ciekawego playera;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Musixmatch music & lyrics
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus