Artykuł

freeimages.com freeimages.com
sie 03 2015
0

Native Clipboard - gdy zwykły schowek nie wystarcza

Wiele się pisze w sieci o tzw. erze POST-PC, szukając przyszłości w urządzeniach mobilnych. Tymczasem nie są one do końca tak wygodne jak pecety, czy choćby notebooki. Patrząc na Androida, trudno jest czasem zrobić tak prozaiczną rzecz, jak skopiowanie danych do schowka - ogółem proste operacje typu kopiuj-wklej, bardzo kuleją w tym OSie.

Pewnym rozwiązaniem mogą być narzędzia firm trzecich. Do tego grona programów należy zaliczyć tytułowy Native Clipboard, który rozszerza domyślną funkcjonalność schowka. Jak aplikacja sprawuje się w praktyce? Przekonajmy się:-)

Opis

Native Clipboard to stosunkowo nowa aplikacja stworzona w klimatach material design. Z Założenia ma ona rozszerzać systemowy schowek o nowe funkcjonalności. Jedną z najważniejszych funkcjonalności programu jest większa pojemność schowka. Korzystając z tej aplikacji możemy zachować nawet kilkadziesiąt elementów (liczba ta jest konfigurowalna). Elementy do schowka dodajemy za pomocą systemowych funkcjonalności. Dostęp do schowka odbywa się dwojako. Po pierwsze, możemy odpalić aplikację bezpośrednio z menu. Po drugie, uzyskamy go również poprzez podwójne tapnięcie w polach typu input w dowolnym miejscu, w systemie.

Taka interakcja spowoduje wyświetlenie dialogu aplikacji, z pomocą którego będziemy mogli wybrać zachowany wcześniej fragment tekstu. Możliwe jest również stworzenie specjalnego wycinka za pomocą samej aplikacji, który później można wkleić gdziekolwiek chcemy. Dzięki temu, program może pełnić funkcję również tymczasowego notatnika.

Aplikacja posiada również sporą liczbę opcji konfiguracyjnych.

Podsumowanie

Native Clipboard to ciekawa aplikacja, która z pewnością przyda się szczególnie osobom, które na co dzień pracują z telefonem. Dzięki rozbudowanemu schowkowi, będzie im łatwiej zarządzać większą ilością fragmentów tekstu na raz. Interfejs samej aplikacji jest przejrzysty i intuicyjny, i nie powinienem nikomu komplikować pracy. Polecam aplikację, tym bardziej że jest ona dostępna za darmo i została ona zlokalizowana:-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.0.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak, częściowe spolszczenie
  • Cena: darmowy
  • Android: Native Clipboard
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 24.08.2015, 19:56.

Komentarze

blog comments powered by Disqus