Artykuł

freeimages.com freeimages.com
wrz 01 2014
0

Neonize - wciągający neonowy shooter na WP i Androida

Czasem zastanawiam się jaki jest przepis na sukces w przypadku gier komputerowych, tudzież teraz mobilnych. Czy jest nim piękna grafika, ciekawa historia, czy może niezwykła grywalność? Oczywiście w praktyce najlepiej by było, gdyby wszystkie te współczynniki były dobrze wyważone, ale jak pokazuję przykład Flappy Bird, to właśnie grywalność (i dobry viral) jest motorem napędzającym sukces określonego tytułu.

W dzisiejszej odsłonie cyklu aplikacja tygodnia, mam dla Was darmową i prostą grę, dostępną praktycznie na wszystkie główne platformy mobilne, która potrafi niesamowicie wciągnąć. Czy i w tym przypadku będzie to skuteczny przepis na sukces?

Opis

Neonize to klasyczny arcadowy shooter osadzony w kosmicznych realiach. Tego typu produkcji było już wiele wcześniej i jak widać wciąż jest tutaj miejsce na nowe tego rodzaju tytuły. Nie jest to więc kolejny Battlefield, czy Call of Duty, ale raczej prosta zręcznościowa strzelanka, w której naszym zadaniem jest po prostu szybkie reagowanie na nadlatujące wrogie statki.

Mocnym punktem tej produkcji jest grafika. Oprawa graficzna tej gry pełna barw i świateł, które mocno nawiązują do tytułowych neonów i cieszą nasze wpatrujące się w ekrany smartfonów oczy.

Idea samej gry jest dosyć prosta, ponieważ naszym głównym zadaniem jest odpieranie ataków wrogich statków, a robimy to poprzez ich zestrzeliwanie. Gra składa się z trzech poziomów, które z kolei dzielą się na fazy. Każda z nich jest dłuższa od poprzedniej, ale zawsze mają one z góry ustalony przebieg. Z biegiem czasu rozgrywka staje się tak szybka, że bez zapamiętywania kiedy i skąd uderzy wróg, po prostu nie damy rady. Na domiar złego, nieprzyjaciel pojawia się czasem w dwóch miejscach naraz i w takiej sytuacji koniecznie należy zaangażować kolejny palec;-)

Podsumowanie

Neonize to prosta, ale wciągająca darmowa gra na wszystkie popularne platformy mobilne. I choć sama idea rozgrywki jest niebywale banalna, to mimo tego tytuł ten jest niesamowicie grywalny i pozwala wciągnąć nas w wymagającą zręcznościowo-pamięciową rozgrywkę na dłuższy czas. Dzięki krótkim fazom do gry można zasiąść w każdej wolnej chwili, a system medali dodatkowo zachęca do podejmowania nowych wyzwań. Polecam wszystkim fanom zręcznościówek;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Windows Phone 8.0 lub nowszy
  • Testowano na: Nokia Lumia 625
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowy
  • WP Store: Neonize
  • Google Play: Neonize
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus