Artykuł

netlix.com netlix.com
sty 25 2016
0

Netflix - recenzja aplikacji w wersji na Androida

Trudno jest zacząć pisać ponownie, gdy zrobiło się 1,5 miesięczną przerwę od blogowania, ale najwyższy czas wrócić do żywych:) W styczniu jednym z najgłośniejszych tematów w polskiej sieci był z pewnością Netflix i to właśnie od niego zamierzam zacząć mój spektakularny powrót;-)

Aplikacja Netfliksa dostępna jest praktycznie na każdy liczący się system, ale do tej recenzji wybrałem wersję na zielonego robota. Nie będę się w tym tekście rozczulał nad samą usługą, dostępnością materiałów itp., (prawdopodobnie opiszę swoje odczucia na chłodno w jednym z kolejnych tekstów), ale skupię się tutaj na faktycznej funkcjonalności aplikacji mobilnej. Zapraszam do recenzji:-)

Opis

Wiele rzeczy można powiedzieć o Netfliksie, ale trzeba im oddać jedno - ich aplikacje są wyjątkowo spójne i intuicyjne. Jeśli wcześniej korzystałeś z www, albo wersji na Smart TV, szybko odnajdziesz się również na Androidzie - i odwrotnie. Rozwiązania dostarczone przez Netfliksa są bardzo intuicyjne i poradzą sobie z nimi nawet użytkownicy, którzy na co dzień mają małą styczność z technologią. Takiej podejście, ma też niestety swoje wady.

Już na pierwszy rzut oka widać, że w programie nie możemy w prosty sposób zmienić jakości. Oczywiście aplikacja wykorzystuje streaming adaptacyjny, który w przypadku dobrego łącza i tak zapewni najlepszą jakość, nie mniej jednak zawsze lepiej jest mieć wybór - ot choćby gdy mamy limit na LTE i nie chcemy go zużyć jednym epizodem serialu, co w Polsce wciąż jest bardzo możliwe.

Skoro zacząłem od czepiania się, warto również zwrócić uwagę na wyszukiwanie materiałów z polskim audio/napisami. W tej wersji brakuje adnotacji o dostępnych ścieżkach na ekranie materiału. Nie uświadczymy również tego typu opcji w wyszukiwarce - a szkoda. Zmiana ścieżek audio oraz napisów dostępna jest dopiero po uruchomieniu wybranego materiału. Jeśli przeżyjemy te drobne bolączki, to dalej jest już tylko lepiej. Aplikacja chodzi bardzo płynnie - podobnie jak wideo. Miłym smaczkiem jest również łatwa możliwość strumienia na inne urządzenia wspierające Miracast.

Podsumowanie

Netflix na Androida to porządnie wykonana aplikacja, która powinna zadowolić każdego fana tej usługi. Oczywiście brakuje kilku opcji, które osobiście odrobinę psują mi komfort pracy z aplikacją, ale można o nich stosunkowo szybko zapomnieć, jak tylko zagłębimy się w realia naszego ulubionego serialu czy filmu - w tym aspekcie program radzi sobie po prostu świetnie. Dla użytkowników usługi, pozycja obowiązkowa. Pozostali mogą wciąż skusić się na miesięczny, darmowy okres próbny w usłudze.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Zależy od urządzenia
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowy (wymagana płatna subskrypcja)
  • Google Play: Netflix
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus