Artykuł

freeimages.com freeimages.com
kwi 27 2015
0

OTOMOTO - aplikacja niezbędna przy poszukiwaniu auta

Wyszukanie odpowiedniego auta od zawsze było dla mnie wielkim wyzwaniem. Pół biedy jeśli planujemy zakup nowego pojazdu - w tym momencie otrzymujemy pewne, sprawdzone i gotowe do jazdy auto. Problemy zaczynają się gdy planujemy zakup używanego samochodu. W tym momencie musimy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Jeśli nie kupujemy samochodu od kogoś znajomego, to tak naprawdę rynek motoryzacyjny może być dla nas jedną wielką ruletką, gdzie łatwo można wtopić sporą kwotę pieniędzy. Dlatego też warto się mieć na baczności i lepiej sprawdzić wszystko dwa razy.

Dlaczego o tym wszystkim piszę? Przyczyna jest prosta - dziś chciałbym przedstawić Wam recenzję mobilnej aplikacji OTOMOTO, która od jakiegoś czasu funkcjonuje w nowej, odświeżonej odsłonie. Program oczywiście nie powie Wam, czy określony pojazd jest wart uwagi, czy też nie, ale może być bardzo przydatny choćby w samym przeglądzie motoryzacyjnego rynku. Zapraszam do recenzji.

Opis

OTOMOTO w wersji na Androida to przede wszystkim ogromna baza ogłoszeń motoryzacyjnych, która zmieści się w Twojej kieszeni. Tak mogło by brzmieć ogłoszenie promujące tą aplikację i nie ma w tym cienia przesady. Mobilne OTOMOTO pozwala na przeglądanie dziesiątek tysięcy ofert, w których znajdziemy pojazdy osobowe, ciężarowe, dostawcze, motocykle, a nawet maszyny rolnicze. Wszystko to zostało skrojone do formy przyjaznej dla użytkowników smartfonów.

Oprócz kategorii głównych określających grupy pojazdów, możemy skorzystać z bardziej szczegółowych filtrów, w których możemy wybrać producenta, model, rok produkcji, rodzaj nadwozia, silnik oraz wiele innych, ważnych parametrów.

Każde ogłoszenie zawiera opis, fotografie oraz dane techniczne pojazdu. Nie zabrakło również danych kontaktowych oraz lokalizacji, do której możemy w łatwy sposób nawigować.

Oprócz tego możemy zalogować się do naszego konta, a także wystawić ogłoszenie z poziomu telefonu, co jest miłym bonusem.

Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to samo wyszukiwanie. Np. jeśli wpiszemy w polu marka auta słowo Skoda, to lista wyników będzie pusta. Problemem jest w tym przypadku czeskie S. Wydaje mi się, że aplikacja powinna mieć pewien akceptowalny margines błędu i przyjmować tego rodzaju pomyłki. Samą markę można oczywiście wybrać z listy.

Podsumowanie

Aplikacja OTOMOTO jest produktem dobrze dopracowanym, który pozwala na sprawne wyszukiwanie interesujących nas aut. Zasadniczo nie można mieć do programu większych zastrzeżeń. Aplikacja posiada ogromną bazę ogłoszeń, upakowaną w ładny i przystępny interfejs. Miłym dodatkiem jest możliwość zapisywania przeprowadzanych przez nas wyszukań oraz interesujących pojazdów. Oczywiście aplikacja nie oddzieli ziarna od plew, ale z pewnością może być dobrym punktem wyjścia, w poszukiwaniu idealnych czterech kółek;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: OTOMOTO
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus