Artykuł

freeimages.com freeimages.com
mar 30 2015
0

Palabre - zupełnie nowy czytnik RSS na Androida

Już od pewnego czasu sporo mówi się o upadku RSSów, a gwoździem do przysłowiowej trumny miało być zamknięcie popularnego czytnika od Google. Tak się jednak nie stało m.in. dzięki Feedly.

Dla mnie osobiście, RSS jest najlepszą formą do śledzenia newsów. Za pomocą tego kanału, przeglądam wiadomości kiedy tego chcę i jednocześnie mam dostęp do wszystkich tekstów z wybranych przeze mnie źródeł. Nikt tutaj nie decyduje za mnie, czy określony news jest ważny, czy też nie - cała kontrola jest w moich rękach:-)

Od czasu upadku Google Readera, korzystam z oficjalnego klienta Feedly zarówno w przeglądarce jak i na telefonie. Wszystko jednak wskazuje na to, że jest spora szansa na zmianę sił w tym tandemie. Czy tytułowy Palabre dla Androida da radę to zmienić? Przekonajmy się;-)

Opis

Palabre to czytnik RSSów, który w sklepie Google Play pojawił się stosunkowo niedawno. Tytułowa aplikacja wykorzystuję Feedly Cloud, dlatego też w pewnym sensie ewentualne przejście na nowy program będzie bezbolesne, jeśli wcześniej korzystaliście z innego klienta, który łączył się z tą chmurą.

Po uruchomieniu aplikacji, Waszym oczom ukaże się bardzo ładny i czytelny interfejs. Domyślnie program serwuje artykuły w postaci interaktywnego magazynu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by włączyć widok klasycznej listy. Możemy przeglądać nagłówki wiadomości (program umożliwia włączenie funkcji automatycznego odznaczenia tekstów wyświetlonych na liście), a także wchodzić na stronę szczegółów konkretnego tekstu.

Miłym bonusem, którego nie mieliśmy w Feedly, jest wbudowane wsparcie dla Readability. Dzięki temu możemy czytać całe artykuły, nie wychodząc z aplikacji. W Palabre nie zabrakło również szybkich przycisków udostępniania (Pocket, Instapaper), a także standardowego, Androidowego modułu udostępniania treści. Miłym dodatkiem jest możliwość formatowania czcionki używanej do wyświetlania tekstów.

Z poziomu aplikacji możemy również zarządzać listą subskrybowanych kanałów. Można edytować i usuwać istniejące pozycje, a także dodawać nowe - na podstawie adresu URL, bądź też poprzez wybór elementu z wbudowanego katalogu.

Warto również podkreślić, że cała aplikacja chodzi bardzo płynnie i w tym przypadku zdaje się funkcjonować znacznie lepiej niż Feedly. Miłym akcentem jest również język polski.

Podsumowanie

Palabre to aplikacja, która zaskakuje pozytywnie na każdym kroku. W stosunkowo prostym czytniku RSS, otrzymujemy zestaw interesujących funkcjonalności, które pozwalają na szybkie i komfortowe czytanie wybranych przez nas materiałów.

Dużym plusem programu, jest wykorzystanie chmury Feedly, która pozwala na synchronizację listy przeczytanych artykułów z innymi klientami wykorzystującymi to rozwiązanie. Całość działa naprawdę rewelacyjnie, dlatego też szczerze wszystkim polecam ten program - ja już odinstalowałem Feedly na swoim telefonie i przesiadłem się na Palabre na stałe:-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.0 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Palabre
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 02.04.2015, 18:49.

Komentarze

blog comments powered by Disqus