Artykuł

freeimages.com freeimages.com
lut 23 2015
0

Peak - ciekawa alternatywa dla Lumosity

Od czasu gdy poznałem Lumosity, staram się korzystać regularnie z tej aplikacji. Nie wiem tak naprawdę, czy ten program rzeczywiście coś daje, ale muszę przyznać, że z dnia na dzień moje wyniki są coraz lepsze. Zabawa z Lumosity przynosi więc nie małą satysfakcję, bo wszystko wskazuje na to, że nie są to po prostu żadne głupie gierki;-)

Jednak z Lumosity mam pewien duży problem - drogie abonamenty. Co prawda można korzystać z wersji darmowej (takiej właśnie używam obecnie), ale jest ona ograniczona do trzech różnych gier dziennie. Żeby znieść ograniczenia i rozszerzyć funkcjonalność, musimy opłacić spory abonament. Na szczęście Lumosity ma sporo alternatyw, a ja właśnie natrafiłem na jedną z ciekawszych. Drodzy Państwo, dziś mam przyjemność zaprezentować Wam aplikację Peak - kolejnego, elektronicznego trenera mózgu. Zapraszam do recenzji:-)

Opis

Peak to aplikacja, która pod względem założeń bardzo mocno jest zbliżona do Lumosity. Również w tym przypadku, najpierw tworzymy nowe konto, by później określić to na czym najbardziej nam zależy. W wersji standardowej, Peak oferuje 4 różne gry na każdy dzień treningu. Każda z nich, wplywa na inny obszar naszego mózgu. Gry mogą zmieniać się z czasem, podobnie jak wyzwania w nich zawarte - wszystko to uzależnione jest od naszych postępów.

Po zakończeniu każdej gry, pojawia się nasz wynik oraz garść informacji statystycznych. Możemy oczywiście porównywać nasze rezultaty, jeśli wcześniej graliśmy w wybraną grę. Wydaje mi się, że Peak odrobinę lepiej prezentuje uzyskane wyniki, stawiając większy nacisk na detale - nie ma tutaj tylko suchej tablicy wyników, takiej jaką znamy z Lumosity.

Gry dostępne w aplikacji, również są mocno zróżnicowane. Co ciekawe, pojawiają się tutaj produkcje wpływające na ćwiczenie naszego słownictwa (nie spotkałem się z takimi w Lumosity). Niestety jeśli nie znamy biegle angielskiego, może być nam trudno osiągać dobre rezultaty na tym polu.

Podobnie jak u konkurencji, również w tym przypadku sam program jest za darmo, ale by osiągnąć pełnię możliwości, musimy wykupić płatną subskrypcję. Na szczęście w tym przypadku ceny są dużo bardziej korzystne. Miesiąc kosztuje 9,99 zł, natomiast 1 rok, to koszt 49,99 zł. Jest to niewątpliwie bardzo pozytywna niespodzianka, jeśli zestawimy tutaj kwotę około 240 zł, jaką musimy wydać, by przez rok móc korzystać z Lumosity - a funkcjonalność obud produktów jest bardzo zbliżona, a czasem nawet przemawia ona na korzyść dzisiejszej aplikacji.

Podsumowanie

Peak pozytywnie zaskakuje na każdym kroku. Solidnie wykonana aplikacja, z ładnym interfejsem, dobrymi grami oraz rozsądnymi cenami. Wszystko to składa się na bardzo dobry produkt, obok którego trudno jest przejść obojętnie.

Póki co będę chyba wciąż testował obie aplikacje jednocześnie, ale kto wie - może później przerzucę się na Peak i nawet skuszę na jakiś abonament? Polecam Wam sprawdzenie obu programów, jeśli wcześniej nie znaliście żadnego z nich;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.0 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowa, dostępna płatna subskrypcja (9,99 zł/miesiąc, 49,99 zł/rok)
  • Google Play: Peak
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus