Artykuł

videopoint.pl videopoint.pl
kwi 23 2017
0

Platforma Xamarin - recenzja kursu video

Dzięki ubiegłorocznej decyzji Microsoftu, Xamarin stał się rozwiązaniem, które w standardowym scenariuszu nie wymaga już więcej płatnej subskrypcji. Taki ruch giganta z Redmond znacznie zwiększył dostępność tego produktu dla przeciętnego programisty. Pozytywną wiadomością jest również nieustanny rozwój tego produktu, zarówno w wymiarze Xamarin.Platform oraz Xamarin.Forms (o różnicach między tymi produktami pisałem w moim wprowadzeniu teoretycznym dla Xamarina).

Wszystkie te pozytywne wiadomości oraz ciągły wzrost udziału rynku sprawiają, że niewątpliwie warto się zainteresować tym tematem bliżej. Pomóc w tym może kurs video wprowadzający do nauki Xamarina, który dziś mam dla Was przyjemność zrecenzować.

Recenzja

Kurs wideo przedstawiający podstawy Xamarina to nowość w ofercie serwisu Videopoint.pl, a jego autorem jest znany w Microsoftowej społeczności Daniel Krzyczkowski, który prywatnie prowadzi blog Mobile programmer.

Grupą docelową są w tym przypadku początkujący programiści Xamarina. Przed rozpoczęciem kursu warto zaznajomić się przynajmniej w podstawowym stopniu z C#, by lepiej rozumieć składnię tego języka, a także przynajmniej minimalnie orientować się w świecie technologi mobilnych.

Na szczęście ogólny próg wejścia w kurs nie jest duży, a autor stara się przeprowadzić widza krok po kroku przez kolejne nowości przedstawiane w materiale.

Cały kurs trwa prawie 4,5h i składa się z 5 dużych rozdziałów, w których widz prowadzony jest za rękę od etapu tworzenia solucji aż do publikacji aplikacji w sklepie.

W czasie całego kursu zaprezentowane są oba podejścia dostępne w Xamarinie czyli Xamarin.Platform (Android oraz iOS) oraz Xamarin.Forms, a na etapie wprowadzenia przedstawione zostały kluczowe różnice między obydwoma podejściami.

Poszczególne bloki pozwalają nam czasem na stworzenie czegoś większego, namacalnego. Zarówno w części dla Xamarin.iOS jak i Xamarin.Android prowadzeni jesteśmy za rękę przy tworzeniu aplikacji wyświetlającej listę produktów oraz stronę szczegółu.

Podsumowanie

Kurs wideo poświęcony Xamarinowi zrealizowany jest wyjątkowo przystępnie, a autora słucha się naprawdę przyjemnie - nie ma żadnych zacięć, czy niejasności. W materiale zostały uwzględnione wszystkie kluczowe elementy, które warto znać na starcie podróży z Xamarinem i po zakończeniu kursu będziemy w stanie stworzyć aplikację od zera i opublikować ją w sklepie. Mimo wszystko należy pamiętać, że jest to kurs dla początkujących i na zagadnienia bardziej zaawansowane, po prostu zabrakło tu miejsca..

Cały materiał daje solidnego kopa na start oraz ogólne pojęcie o co w tym całym Xamarinie chodzi:) Trzeba mieć nadzieję, że za jakiś czas pojawiają się dalsze części, rozwijające temat Xamarina:)

Promocja!

W ramach współpracy z serwisem Videopoint.pl, mam dla Was kupon rabatowy RABAT25, który rabatuje cały koszyk na 25%, pod warunkiem złożenia zamówienia na kwotę przynajmniej 30 zł. Kupon jest aktywny do 7 maja br.

Data ostatniej modyfikacji: 24.04.2017, 21:37.

Komentarze

blog comments powered by Disqus