Artykuł

freeimages.com freeimages.com
sie 04 2014
0

Program TV to po prostu bardzo dobra aplikacja

Ostatnimi czasy coraz częściej się mówi o spadku popularności klasycznej TV. Mniej czasu spędzamy przez telewizorem, a niektórzy z nas, nawet w ogóle nie posiadają takiego urządzenia w domu. Rodzime TV jednak wciąż jako tako się trzymają i nie zanosi się na to, by miała tu miejsce jakaś seria spektakularnych upadków.

W związku z tym trzeba spróbować się jakoś odnaleźć w tej telewizyjnej dżungli. I w tym właśnie momencie przydatny będzie program TV. Kiedyś, aby rozwiązać ten problem, kupilibyśmy po prostu gazetę bądź włączyli telegazetę. Dziś wystarczy smartfon i odpowiednia aplikacja. Ot choćby bohater niniejszego wpisu.

Opis

Wirtualna Polska od zawsze stawiała duży nacisk na aplikacje mobilne i w większości przypadków były to naprawdę świetne produkcje. Kilka z nich w wersji na Androida opisywałem już wcześniej na łamach tego blogu w ramach cyklu aplikacja tygodnia. Program TV na Windows Phone świetnie wpisuje się w mobilną strategię Wirtualnej Polski i pokazuje dobitnie, że również na tą platformę można zrobić bardzo ładne i intuicyjne aplikacje.

Już po pierwszym odpaleniu programu widać, że wszystko jest tutaj naprawdę bardzo dobrze przemyślane. Zasadniczo wystarczy tylko dodać swoje ulubione kanały (bądź też wykorzystać sugerowaną listę) by przejrzeć aktualny rozkład audycji. W aplikacji oprócz klasycznych ramówek wybranych stacji, znajdziemy również oś czasu, na której umieszczone zostały programy wszystkich ulubionych stacji. Dzięki temu łatwo zorientować się, czy w zapisanych kanałach leci coś interesującego w danej chwili.

Program TV od Wirtualnej Polski wspiera również powiadomienia oraz tryb offline - dzięki temu aplikacja jest w pełni funkcjonalna nawet w sytuacji gdy nie mamy aktywnego połączenia internetowego.

Podsumowanie

Program TV od Wirtualnej Polski to aplikacja, która pokazuje, że platforma Microsoftu ma spory potencjał i że jeśli tylko się chce, to można zrobić również tutaj przemyślane aplikacje skrojone do możliwości systemu Windows Phone. Wykorzystano tu wiele elementów charakterystycznych dla platformy Microsoftu, takich choćby jak aktywne kafelki, czy powiadomienia push oraz oczywiście Modern UI.

Generalnie moje wrażenia są bardzo pozytywne i jeśli miałbym napisać o czymś czego mi brakuje, to byłaby to lista polecanych w danym dniu pozycji. Nie jest to jednak jakaś funkcja, której brak mógłby mnie zniechęcić do obcowania z tą aplikacją;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Windows Phone 7.5 lub nowszy
  • Testowano na: Nokia Lumia 625
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • WP Store: Program TV
  • Google Play: Program TV
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 12.08.2014, 22:12.

Komentarze

blog comments powered by Disqus