Artykuł

freeimages.com freeimages.com
lip 14 2015
0

Puralax - przyjemna gra na letni wieczór

Połowa lipca za nami i choć może pogoda za oknem tego chwilowo nie pokazuje, mamy środek polskiego lata. Wakacje są czasem, kiedy ruch w sieci wyraźnie spada i nawet najwięksi fani domowego ogniska, opuszczają swoje przybytki i czasem pojawiają się na powietrzu. Czy zatem jest w tym czasie miejsce na elektroniczną rozrywkę? W pewnym sensie tak. Może niekoniecznie musimy grać latem w wielkie tytuły AAA (te i tak raczej nie ukazują się zbyt często w tym okresie), ale w małe gry na smartfony? Czemu nie:)

Do tej własnie grupy produktów zalicza się tytułowy Puralax, który tylko pozornie jest prostą grą logiczną;-)

Opis

Puralax to jak wcześniej napisałem, pozornie prosta gra logiczna, w której naszym zadaniem jest doprowadzenie do tego, by wszystkie kafelki widoczne na ekranie miały jeden, określony przez twórców kolor. Aby to osiągnąć, należy odpowiednio przesuwać kafelki. Niestety, czy stety, nie możemy przesuwać każdego napotkanego kafelka, ale tylko te, które mają zapas kropek. Kropki symbolizują ruch, a jedna kropka oznacza jeden ruch w pionie, czy w poziomie.

Ruch może odbywać się zarówno na wolne pozycje, jak też na zajęte przez inne kafelki. Jeśli przesuwamy kafelek na reprezentanta grupy kafelków koloru x, to automatycznie nowym kolorem zostaną zarażone wszystkie kafelki z tego zestawu. Kolor do jakiego powinniśmy dążyć w danym poziomie, zobrazowany jest na górnej belce gry.

Jak widać reguły nie są przesadnie skomplikowane, co wcale nie oznacza, że gra się prosto. Owszem - kilkanaście pierwszych poziomów nie stanowi większego problemu, aczkolwiek im dalej w las.. tym trudniej;-)

Oprawa graficzna produkcji stoi na przyzwoitym poziomie. Nie bardzo jest się do czego przyczepić - typowa szata dla gry logicznej. Wszystko jest na swoim miejscu:-)

Podsumowanie

Puralax to prosta aczkolwiek niezwykle wciągająca gra logiczna. Nie ma tutaj zapierającej dech w piersiach grafiki, ale mamy za to ciekawy pomysł i niezłą grywalność. Pozornie gra jakich wiele, ale ma to coś, co pozwala nam przysiedzieć trochę dłużej przy tym tytule. Może to jest właśnie dobra opcja na chłodne w ostatnim czasie letnie wieczory;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak - niepełny
  • Cena: darmowy
  • Android: Puralax
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 24.08.2015, 19:55.

Komentarze

blog comments powered by Disqus