Artykuł

freeimages.com freeimages.com
maj 30 2016
0

Rop - czyli pozornie prosta gra z liną w roli głównej

Gry logiczne/łamigłówki na Androida mają jedną wspólną cechę - z reguły ich zasady są bardzo klarowne, a mechanika nieskomplikowana. Bardzo często operują one wokół jakiś prostych przedmiotów typu kulki, prostokąty, trójkąty itp. Tego typu elementy były już wykorzystywane setki razy i mimo tego wciąż jest na nie niezły popyt. Dzisiejsza aplikacja tygodnia dobrze wpisuje się w te kanwę.

Rop

Nazwa Rop podejrzewam, że wzięła się od angielskiego słówka Rope, które po polsku oznacza linę/sznur i to właśnie wokół tego elementu kręci się cała rozrywka. Naszym zadaniem jest ułożenie określonych kształtów - najpierw z jednego, a później nawet z kilku różnych sznurków.

Pierwsze poziomy mogą sugerować, że jest to banalnie proste zadanie, ale w praktyce szybko zrewidujemy ten pogląd po rozwiązaniu 5 pierwszych zagadek. Poziom trudności rośnie wraz z kolejnymi puzzlami, a tych na ten moment przygotowano aż 143 (dwie paczki). Docelowo będzie jeszcze trzecia paczka z narazie nieokreśloną liczbą nowych leveli.

Design samej gry jest dość specyficzny. Autorzy określili go nawet słowem niezwykły. Jak dla mnie jest on po prostu w porządku i na pewno nie rozprasza, a to jest zawsze duży plus. Sporo negatywnych komentarzy zbierają nachalne reklamy, które pojawiają się w produkcji, aczkolwiek te można łatwo obejść po prostu wyłączając Internet...

Podsumowanie

Rop to przykład tytułu, który z jednej strony posiada bardzo prostą mechanikę, z drugiej zaś jest całkiem grywalny i można się przy nim nieźle bawić, łatwo wpadając w słynny syndrom jeszcze jednej tury (w tym przypadku jeszcze jednego poziomu). Rozgrywka jest prosta i bezstresowa, a zdenerwować mogą jedynie niepomijalne reklamy video (tak jak pisałem wyżej - problem znika po wyłączeniu Internetu). Jeśli szukacie niezobowiązującego tytułu, to Rop jest dobrym kandydatem.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Rop
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus