Artykuł

freeimages.com freeimages.com
lut 26 2017
0

Sprawdź swój refleks z grą Bomb Rain

Muszę przyznać, że trochę w ostatnim czasie zaniedbałem blogowanie, a zwłaszcza kategorię aplikacji mobilnych, która swego czasu stanowiła największy odsetek wpisów na tym blogu.

Niestety z biegiem lat, czasu na pisanie jest coraz mniej. Dziś chciałbym jednak w końcu coś napisać i będzie to recenzja gry Bomb Rain. Jej twórcą jest 18-letni Dominik, który przygotował naprawdę solidną i rozbudowaną produkcję napisaną w Unity.

Opis

Bomb Rain to z gra zaliczana do gatunku zręcznościówek, w których najważniejszym elementem rozgrywki jest szybki refleks. Tak jest również w tym przypadku, ponieważ naszym głównym zadaniem jest przechwytywanie spadających bomb zanim dojdą do końca ekranu. Na pozór brzmi jak klasyczna zręcznościówka, która bardzo szybko może się znudzić. Jednak w tym przypadku twórca bardzo postarał się o to by było inaczej.

Na tle innych produkcji tego typu, tytuł wyróżnia się dwoma rzeczami. Po pierwsze - wątek fabularny. Przy każdym kolejnym poziomie pojawia się tekstowe wprowadzenie do określonego poziomu, co jest dość specyficznym elementem jak dla zręcznościówek. Po drugie na kolejnych poziomach pojawiają się nowe elementy. To niej jest tylko zwykłe przyspieszanie rozrywki. Już na drugim poziomie pojawia się ogromna bomba, która co prawda spada wolniej, ale żeby się jej pozbyć, potrzeba wielu interakcji. Wszystko to zachęca do dalszej rozgrywki.

Warto również wspomnieć o wbudowanych w tytuł rankingach, możliwości włączenia trybu gry ciągłej oraz integracji z grami Google Play.

Niestety w tytule nie mogło zabraknąć wad. Rozgrywka wraz z kolejnymi poziomami bywa trudna i jako gracz chciałbym jak najszybciej móc uruchomić poziom od nowa po porażce. Nie jest to jednak w tym przypadku szybki proces, ponieważ albo zostajemy przekierowani do reklamy trwającej kilkadziesiąt sekund, albo musimy wyjść z rozgrywki i ponownie uruchomić poziom. W tym przypadku będziemy musieli ponownie przeczytać wprowadzenie do poziomu, którego nie da się za szybko pominąć.

Podsumowanie

Bomb Rain to dobrze rokujący tytuł, tym bardziej że na starcie jest już dość bogaty w różne możliwe opcje rozgrywki. Gra posiada oczywiście kilka drobnych wad, które nie powinny jednak rzutować negatywnie na ten tytuł, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę bardzo młody wiek autora tej produkcji. Warto dać Bomb Rain szansę, tym bardziej że rozgrywka jest bardzo szybka i tym samym można zagrać nawet podczas oczekiwania w kolejce do kasy:)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.1 lub nowszy
  • Testowano na: Huawei P9, Android 7.0
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Bomb Rain
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacje mobilne.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus