Artykuł

freeimages.com freeimages.com
gru 01 2014
0

Sunrise Calendar - godny uwagi kalendarz na Androida

W ostatnich latach sporo mówiło się o erze POST-PC. Nigdy do końca nie zgadzałem się z tym stwierdzeniem, bo wciąż uważam że w wielu sytuacjach trudno jest zastąpić normalny komputer, ale myślę że w tej chwili smartfony oraz tablety, bardzo zbliżyły się do tej granicy niemożliwości.

Jeśli spojrzymy na 5 ostatnich lat, to cały rynek mobilnych urządzeń rozwijał się bardzo dynamicznie. Dziś tak naprawdę nosimy w naszych kieszeniach (tudzież torebkach) mobilne komputery, które mocą często dorównują naszym pecetom czy laptopom. Czy to jest normalne? Nie wiem - ale dla wielu ludzi (szczególnie tych pracujących bardziej mobilnie) smartfon staje się głównym narzędziem pracy.

Smartfon to podstawa, ale tak naprawdę kluczem do sukcesu jest oprogramowanie. Dziś mam właśnie dla Was taką aplikację, która przyda się zarówno w biznesie jak i prywatnie. Powitajcie Sunrise Calendar - kolejny świetny kalendarz na Androida;-)

Opis

Dużo już było różnych kalendarzy na Androida, które w większości przypadków były bardzo zbliżone do tego, co w swojej aplikacji przygotował Google. Czy Sunrise Calendar ma to coś, co wyróżni go na tle konkurencji? W pewnym sensie tak, a tym czymś jest szeroka integracja z popularnymi w sieci usługami. Tytułową aplikację tygodnia możemy zintegrować z kilkoma popularnymi kalendarzami, oraz naprawdę dużą liczbą aplikacji. Z pewnością nikogo z Was nie zdziwi integracja z kalendarzem Google, Apple, Exchangem, czy Facebookiem, ale integracja z tak wyspecjalizowanymi produktami jak Asana, czy Github już tak.

Gdy przebijemy się przez ekran konfiguracji, to szybko okaże się, że Sunrise Calendar jest bardzo przyjemną i przemyślaną aplikacją. Widok kalendarza jest czytelny i przejrzysty, a my mamy do wyboru widok miesiąca/agendy, oraz widok szczegółowy przedstawiający trzy następujące po sobie dni. Każdy dzień został podzielony na pory, do których może swobodnie przeskakiwać.

Na uwagę zasługuję również funkcja inteligentnego rozpoznawania wydarzeń. Tak się akurat złożyło, że jutro czeka mnie rutynowa wizyta u dentysty i w związku z tym aplikacja uraczyła mnie tematyczną ikonką (mimo że sam program jest po angielsku). W przypadku urodzin z Facebooka, wyświetla się imię, nazwisko oraz zdjęcie kontaktu - również jest to miły dodatek.

Warto również zwrócić uwagę na rozbudowany kreator dodawania wydarzeń. Bez problemu możemy zaprosić do eventu inne osoby, czy też wskazać lokalizację. Wszystkie tego typu funkcjonalności mówią sporo o sile tej aplikacji. Oczywiście nie zabrakło widżetu.

Podsumowanie

Sunrise Calendar to aplikacja która pozytywnie mnie zaskoczyła. Przyjazny interfejs i bogata funkcjonalność - to najważniejsze atuty tego produktu. Oczywiście można powiedzieć, że większość tych rzeczy już gdzieś się pojawiała. W pewnym sensie jest tutaj racja, ale to właśnie twórcy tej aplikacji upakowali to wszystko w jeden, sensowny i kompletny produkt, który szczerze wszystkim polecam. Osobiście nie zauważam tutaj większych braków.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.0 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 4.4.2
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Sunrise Calendar
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus