Artykuł

surplex.com surplex.com
sty 07 2014
0

Surplex pewnym krokiem wkracza na rynek aplikacji mobilnych

Surplex to nazwa wyspecjalizowanej w sprzedaży maszyn przemysłowych platformy aukcyjnej, która co prawda nie powie za wiele przeciętnemu Kowalskiemu, ale w wybranych obszarach rynku cieszy się sporym powodzeniem. Dlatego też tym bardziej warto podkreślić fakt, że nawet tak niszowe rozwiązania których użytkownikami są profesjonaliści liczeni nie w milionach, ale w tysiącach, doczekało się dedykowanego rozwiązania w sektorze mobilnym.

Taki swego rodzaju odważny krok przed szereg, pokazuje dojrzałość biznesową całej platformy i wykazuje strategiczne podejście jej właścicieli, którzy szukają swego miejsca w każdym możliwym obszarze rynku. Oczywiście sam fakt wypuszczenia aplikacji na mobilne rynki jest istotny, ale warto również przyjrzeć się zawartym w produkcji funkcjonalnościom, co też postaram się uczynić w dalszej części tekstu.

Opis

Już przy pierwszym uruchomieniu widać, że spośród różnych aukcji maszyn przemysłowych dostępnych w aplikacji, większość pochodzi z Niemiec. Taki stan rzeczy ma dwojakie podłoże. Po pierwsze Surplex powstał w 1999 właśnie w kraju naszego zachodniego sąsiada, a po drugie na wielu rynkach (w tym i naszym), platforma dopiero rozpoczyna swój rozwój.

Oczywiście w przypadku tego rodzaju towaru nie jest to jakaś wielka przeszkoda, ponieważ i tak wiele tego typu maszyn pochodzi właśnie z krajów położonych na zachód od Odry. Aplikacja jest silnie zintegrowana z naszym kontem w portalu Surplex. Druga i trzecia zakładka dostępne w programie, aktywne są dopiero po zalogowaniu się do naszego konta platformy aukcyjnej. Z poziomu mobilnego klienta można oczywiście również licytować. W przypadku aukcyjnego podejścia jest to bardzo istotna funkcjonalność, ponieważ nie musimy być przykuci do komputera, zawsze gdy jakaś interesująca nas aukcja akurat się kończy. Dzięki aplikacji mobilnej na Androida oraz iOS możliwa jest licytacja z dowolnego miejsca na ziemi i w dowolnym czasie - o ile oczywiście mamy tam dostęp do globalnej sieci;-)

Podsumowanie

Aplikacja mobilna Surplex, to przykład doskonałej strategii sprzedaży, która pokazuje, że nawet w przypadku stosunkowo niszowych produktów, warto sięgnąć również do rynku mobilnego by zwiększyć swój zasięg. Takim podejściem właściciele platformy aukcyjnej z pewnością zyskają uznanie pośród swoich użytkowników, ponieważ zapewniają oni wysoką dostępność swojego produktu, znacząco podnosząc jego konkurencyjność. Czy taka przyszłość czeka również inne bardziej niszowe segmenty rynku? Miejmy taką nadzieję;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.2 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy S4 - Android 4.3
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Surplex App

WPIS SPONSOROWANY

Data ostatniej modyfikacji: 15.01.2014, 13:26.

Komentarze

blog comments powered by Disqus