Artykuł

http://swipesapp.com/ http://swipesapp.com/
sie 24 2015
0

Swipes - prosta lista zadań dla każdego

Jak już nie raz podkreślałem na łamach tego bloga, programiści bardzo lubują się w tworzeniu aplikacji mobilnych typu TODO. Dotychczas opisywałem wiele takich programów. W tym obszarze możemy spotkać niezwykłe proste produkcje, w których do czynienia mamy z prostą listą checkboxów, aż po rozbudowane produkcje implementujące metodykę GTD. Czy można zatem w tym dość mocno wyeksploatowanym obszarze wymyślić jeszcze coś ciekawego?

Okazuje się, że tak, czego najlepszym przykładem jest tytułowa aplikacja Swipes - lista zadań w wersji na Androida. Zapraszam do recenzji:-)

Opis

Swipes - lista zadań to z pozoru prosta aplikacja typu TODO. Pozory jednak w tym przypadku mogą mylić, ponieważ program oferuje znacznie więcej, niż na pierwszy rzut oka widać na screenach. Główną funkcjonalnością aplikacji jest oczywiście tworzenie listy zadań. Każdy nowo dodany task musi mieć przede wszystkim nazwę. Oprócz tego możemy do niego przypisać modne ostatnimi czasy tagi, datę, a nawet podzadania.

Zadania grupowane są w trzech zakładkach:

  • Później
  • Teraz
  • Ukończone

Nawigacja pomiędzy zakładkami odbywa się za pomocą gestów. Przesuwając zadanie z zakładki Teraz w lewo, odkładamy je na później (możemy wybrać dokładny termin). Przesuwając w prawo, oznaczamy je jako zakończone. Mechanizm ten dotyczy wszystkich zakładek. Proste i klarowne - prawda:)?

Ciekawą opcją programu jest również możliwość włączenia integracji z Evernote. W takim przypadku możemy automatycznie importować wszystkie notatki oznaczone tagiem #swipes, bądź też przypisywać konkretne notki do określonego zadania. Jeśli do naszego zadania przypiszemy notatkę składającą się z pól wyboru, to staną się one automatycznie podzadaniami bieżącego taska. Możemy w ten sposób np. zaimportować listę zakupów. W moim odczuciu - świetna opcja:-)

Podsumowanie

Swipes to pozytywne zaskoczenie - aplikacja jest rozbudowaną listą zadań, z ciekawym zestawem funkcjonalności oraz ładnym i nowoczesnym interfejsem. Program pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji.

Tytułowe swipes świetnie sprawdzają się w codziennej pracy, pozwalając na łatwe przesuwanie zadań pomiędzy poszczególnymi kartami. Integracja z Evernote jest również bardzo dobrą opcją i muszę przyznać, że została zrobiona w niezwykle ciekawy sposób. Aplikacja posiada również wersję WWW oraz na inne systemy.

Polecam Swipes wszystkim osobom, które wciąż szukają ciekawej aplikacji do organizacji zadań:)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.0.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak, aplikacja częściowo nieprzetłumaczona
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Swipes
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 31.08.2015, 21:27.

Komentarze

blog comments powered by Disqus