Artykuł

play.google.com/store/apps/details?id=com.creamsoft.swirly play.google.com/store/apps/details?id=com.creamsoft.swirly
cze 08 2015
0

Swirly - polski sposób na nudę

W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć ciekawy i oryginalny pomysł na grę. Bardzo często w nasze ręce dostajemy wysokobudżetowe produkcje ze świetną grafiką, w których zapomniano tak naprawdę o jednej rzeczy - o grywalności. A przecież gry sprzed 10-15 lat, były dużo brzydsze i prostsze, ale jednocześnie dawały za to dużo frajdy. Teraz czasy się jednak zmieniają, a grywalności coraz częściej szukamy na urządzeniach przenośnych.. gdzie małe i proste gry potrafią zapewnić dobrą rozrywkę na kilka godzin.

Do tego schematu świetnie się wpisuje tytułowa gra Swirly, stworzona przez małe, polskie studio cream.software. Jeśli komuś nazwa tej firmy brzmi znajomo, to macie racje. To jest ten sam cream.software, który stał za Pajączkiem z tą samą osobą w postaci Rafała Płatka. Tak więc czapki z głów i zapraszam do recenzji;-)

Opis

Zazwyczaj staram się w każdej swojej recenzji napisać jak najwięcej od siebie, ale dziś pozwolę sobie zacytować fragment opisu gry ze strony Google Play, ponieważ jest on na tyle precyzyjny, że dość dobrze opisuje realia gry:

Swirly to bardzo wciągająca gra zręcznościowa, która jest pełna kolorów i pięknych kształtów. Jest ona niesamowicie łatwa do grania, ale wcale nie taka prosta do ukończenia.

Na osoby cytat zasługują również zasady gry:

Gra polega na wypuszczaniu piłki, kawałka pizzy, liścia lub innych przedmiotów w określonym kolorze na wirujące koło, lizak, figurę, itp. Punkty zdobywa się za trafienie w ten sam kolor, ale nie jest to takie proste, gdyż koło cały czas przyspiesza, a także zaczyna się poruszać. Wygrana wymaga więc dużego skupienia.

Szerszy opis znajdziecie oczywiście w samym sklepie, jak również i grze. W obu miejscach można poznać również zasady rozgrywki. Ze swojej strony chciałbym kilka słów poświęcić samej rozgrywce oraz mikropłatnościom. Zacznijmy od tego pierwszego.

W Swirly gra się naprawdę przyjemnie, choć z pozoru reguły wydają się banalnie proste. W praktyce szybko dochodzimy do momentu, w którym gra przestaje iść łatwo, a utrafienie w kręcące się kółko (tudzież inny gadżet) staje się niezwykle trudne. Na szczęście w naszym orężu są tak tzw. kontynuacje, które możemy kupić za wirtualne diamenty. Te z kolei zdobywamy podczas rozgrywki, bądź też za pieniądze.. Jest jeszcze trzecia forma zarobienia klejnotów - obejrzenie reklamowego materiału wideo. W praktyce jednak da się przeżyć bez mikropłatności i jest to zdecydowanie tytuł, któremu bliżej dofree-to-play niż do pay-to-win.

Mimo wszystko warto wspomóc twórcę kultowego Pajączka wykupując reklamy za te małe 4 złote;-)

Podsumowanie

Swirly to bardzo pozytywne zaskoczenie, ponieważ po raz kolejny okazuje się, że proste gry są w stanie zapewnić sporą dawkę rozrywki na długie godziny. Tym bardziej cieszy, że gra jest polskiego autorstwa, a za tytułem stoi twórca słynnego Pajączka. Po tylu latach deweloperki, trudno jest więc oczekiwać czegoś innego, niż murowanego hitu.

Polecam sprawdzić tytuł, tym bardziej że dają darmo na Androida oraz Windows Phone;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Swirly
  • Windows Phone: Swirly
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus