Artykuł

freeimages.com freeimages.com
lis 09 2015
0

Tapety HD - prosty sposób na upiększenie Androida

Może nie mówi się już o tym tyle ile choćby kilka lat temu, ale jedną z największych zalet Androida, są jego ogromne możliwości customizacji. Zmieniać w tym systemie możemy naprawdę wiele. Począwszy od tapet poprzez launchery, czy wręcz całe custom ROMy. Android w wielu aspektach jest bardzo otwarty i na tym polu trudno jest konkurować systemom od Apple, czy Microsoftu, w których to wspomniani producenci starają się mieć ścisłą kontrolę nad tym co wolno, a co nie robić użytkownikowi.

Cały powyższy akapit zabrzmiał wzniośle i poważnie, lecz wcale nie chciałem dziś porównywać mobilnych systemów, czy też tworzyć poradnik rootwania Androida. Chciałem po prostu zrobić dobry wstęp do recenzji aplikacji, która może pozwolić na znalezienie idealnej tapety dla naszego systemu. Czy taka sztuka uda się programowi Tapety HD? Zaraz się przekonamy:-)

Opis

Przez bardzo długi czas do wyszukiwania tapet, używałem programu Zedge. Swego czasu było to naprawdę fajne narzędzie, ale od pewnego momentu program doszedł do poziomu, którego twórcy nie są w stanie przeskoczyć i zamiast rozwijać produkt, to rozwija się w tym przypadku agresywne reklamy. Postanowiłem więc dać szansę konkurencji i tak w mojej ręce wpadły Tapety HD.

Aplikacja Tapety HD, w całości koncentruje się na tłach, które możemy ustawić w naszym Androidzie i w moim odczuciu robi to znacznie lepiej niż Zedge. Przede wszystkim mamy tutaj dobry podział na kategorie oraz tagi. Mamy również kilka sekcji, w których znajdziemy popularne tapety w krótszym jak i dłuższym okresie czasu. Samo ustawianie tapety również jest dużo bardziej przyjemniejsze, ponieważ możemy do tego celu wykorzystać zarówno narzędzia systemowe jak i te wbudowane w aplikację. Tapety możemy przycinać, bądź też ustawiać w trybie ciągłym, dzięki czemu panoramiczna tapeta będzie odkrywać kolejne swoje sekrety w czasie wędrówki po kolejnych ekranach launchera.

Wszystko to działa naprawdę sprawnie i aż dziwne, że twórcy Zedge nie mogli dojść do takiego poziomu przez te wszystkie lata.

Podsumowanie

Tapety HD nie jest z pewnością aplikacją, która zmieni świat, ale na pewno nie można jej określić narzędziem złym. W swojej działce sprawdza się bardzo dobrze i u mnie zastąpiła stary i wysłużony Zedge. Również w obszarze reklam biję konkurenta na głowę, ponieważ reklama jest tylko jedna - w dolnej części ekranu (jak widać nie ma nic za darmo). Osobiście daje moją rekomendację i na pytanie zadanie we wstępie odpowiadam - Tak. Z tym program powinniście bez trudu znaleźć tapetę idealną. Zapraszam do pobierania - program jest darmowy:-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Zależy od urządzenia
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Tapety HD
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 16.11.2015, 21:58.

Komentarze

blog comments powered by Disqus