Artykuł

freeimages.com freeimages.com
gru 29 2014
0

The Eye - oko Smoka - interesująca gra zręcznościowa na Androida

Jeśli spojrzeć na rynek gier mobilnych, trudno nie oprzeć wrażeniu, że trafia tam coraz więcej dużych produkcji, które wcześniej zawojowały komputery stacjonarne i konsole. W pewnym sensie fajnie, że urządzenia mobilne pozwalają nam na coraz więcej, z drugiej strony czy granie na telefonie w gry takiego formatu ma sens? Abstrahując już od samego interfejsu, kwestią problematyczną dla mnie jest przede wszystkim czas jaki spędzam na mobilnej rozrywce. W założeniu jest to kilka - kilkanaście minut i w takim właśnie przypadku najlepiej sprawdzają się gry logiczne i zręcznościowe.

Tak się akurat przyjemnie złożyło, że w ubiegłym tygodniu dostałem info na temat nowej, polskiej gry zręcznościowej. Tytuł jest na tyle przyjemny, że postanowiłem przygotować jego recenzję. Przedstawiam Wam zatem grę The Eye - oko Smoka.

Opis

The Eye - oko Smoka (w skrócie będę tę grę nazywał The Eye) jest kompletnym przeciwieństwem wysoko-budżetowych produkcji, o których wspominałem we wstępie do tego tekstu i nie oznacza to bynajmniej nic złego.

The Eye to gra dwóch studentów, którzy postanowili wykorzystać swój wolny czas by zrobić coś konstruktywnego. Korzyści w tym obszarze odniosą wszyscy. Chłopacy - na pewno podszkolili swoje umiejętności (a może coś jeszcze przy okazji zarobią, dzięki reklamom umieszczonym w grze), a także gracze, którzy dostali prosty, aczkolwiek bardzo miodny tytuł.

Głównym naszym zadaniem w grze, jest wykradanie kryształów spod oka śpiącego smoka. Nie było by w tym zadaniu zasadniczo nic trudnego, gdyby nie fakt, że smok co jakiś czas otwiera oko. Taka sytuacja ma miejsce gdy pasek złości smoka wypełni się do końca. W praktyce - otwarcia oka = GAME OVER (na szczęście wystarczy schować się pod pelerynę, by smok przestał się złościć;-)

Grę można zakończyć jeszcze dużo łatwiej - wystarczy nadziać się na spadające z góry skały. I to tak naprawdę jest największa trudność The Eye, która przy wspomnianym wcześniej poziomie złości smoka czyni rozgrywkę niezwykle trudną - musimy bowiem uważać na dwa różne zagrożenia jednocześnie.

Tytułowa gra nie ma żadnego, określonego z góry celu. Naszym głównym zadaniem jest więc podbieranie kolejnych kryształów spod oka smoka. Aby uprzyjemnić rozrywkę, twórcy pokusili się o wprowadzenie różnych kolorów kryształów, systemu osiągnięć, a także dodatkowo punktowanych kryształów spadających znienacka z góry, gdzieś pomiędzy kamieniami;-)

Według wpisu na wykopie, gra w wersji bazowej powstała w 3 tygodnie. Trzeba przyznać, że jak na taki krótki okres czasu, wynik jest zaskakująco dobry. Jednak czy wszystko wyszło idealnie?

Przyczepić można się zasadniczo do dwóch rzeczy. Po pierwsze - warto byłoby popracować nad interfejsem. Wciąż nie do końca się odnajduję w menu (przyciski funkcji dodatkowych są niejednoznaczne), a i odgadnięcie zasad samej rozgrywki, mimo poglądowej grafiki (no właśnie czy idzie ją wyświetlić jeszcze raz później?) wymaga chwili uwagi.

Drugą rzeczą jest sama rozgrywka. Poziom trudności wydaje się być dość wysoki. Być może warto byłoby w tym miejscu zmienić jego wysokość w czasie, bądź też dać taką możliwość użytkownikowi - ewentualnie wprowadzić dodatkowe życia, tak jak sugerował jeden z komentujących w sklepie Google Play.

Podsumowanie

The Eye - oko Smoka to gra, która pozytywnie mnie zaskoczyła. Mamy tutaj bowiem do czynienia z klasyczną, prostą do bólu grą zręcznościową, z której możemy skorzystać w dowolnej chwili i w dowolnie interesującym nas okresie czasu. Jest to więc dokładnie to, czego szukam w grach mobilnych, do których sięgam przeważnie z doskoku.

Mimo kilku drobnych uchybień, w tym tygodniu również - pełna rekomendacja. Polecam wszystkim;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 4.4.2
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowa
  • Google Play: The Eye - oko Smoka
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus