Artykuł

freeimages.com freeimages.com
mar 14 2016
0

Transmission - zbuduj własną sieć

Nie jest dzisiaj łatwo wymyślić pomysł na grę, który byłby świeży i wnosił jakieś istotne nowinki do swojego gatunku, czy też ogólnie do świata gier. Przed deweloperami stoi więc trudne zadanie i tylko najlepsi są w stanie zaprezentować coś ciekawego i nowatorskiego. Tydzień temu opisywałem np. motyw kropek przy okazji gry Logic Dots. Mimo faktu, że sam tytuł był dość ciekawy, wykorzystywał on jednak pewien dość często powielany element. Z dzisiejszym tytułem jest trochę inaczej.

W przypadku Transmission, musimy bowiem zadbać o sprawną komunikację wewnątrz różnorakich sieci komunikacyjnych. Czy spotkaliście się już z jakimś tytułem, który zgłębiał tego rodzaju kwestie?

Opis

Gdy przeczytałem opis gry Transmission, tak na dobrą sprawę nie do końca wiedziałem, z czym będę miał do czynienia. Zachęciły mnie wysokie noty oraz intrygujące screeny z rozgrywki. Teraz nie żałuję i z pewnością mogę powiedzieć już zdecydowanie więcej o tytule.

Naszym głównym zadaniem w tej grze, jest budowa sieci opartych o nadajniki i odbiorniki. Musimy budować połączenia i sterować rozkładem ładunków. Wraz z postępem rozgrywki, do naszej dyspozycji zostają oddane nowe typy sieci. Najpierw mamy telegraf, później telefon, komputer itd. Łącznie mamy 70 poziomów umieszczonych w 7 różnych światach, a autorzy mówią, że przekłada się to na jakieś 8h rozgrywki.

Przez kilka pierwszych poziomów, gra wydaje się banalnie prosta. Tak na dobrą sprawę, łączymy liniami pary punktów i wszystko idzie jak po sznurku - ale tylko do czasu. Poziom trudności systematycznie wzrasta i po chwili naprawdę przestaje być łatwo, a przy każdym kolejnym poziomie, trzeba spędzić coraz więcej czasu, by znaleźć odpowiednie rozwiązanie. W gruncie rzeczy dawno już nie widziałem tak dobrze zbilansowanego poziomu trudności, który wzrasta wraz z naszym doświadczeniem.

Sporym plusem jest również oprawa audio-wizualna, która cieszy oko i ucho. Naprawdę Transmission wygląda bardzo dobrze i aż dziw bierze, że gra dostępna jest za darmo i nie ma tutaj ani jednej mikropłatności.

Podsumowanie

Trudno tak naprawdę dobrze opisać nasz cel w grze Transmission i wydaje mi się, że nawet sami autorzy dobrze nie umieją sprzedać tego co oferuje tytuł w opisie umieszczonym w sklepie Google Play. Tymczasem mamy do czynienia z pozycją przypisywaną do gatunku puzzle, w którą po prostu gra się bardzo dobrze. Przy pierwszej sesji z grą, przeszedłem od razu kilkanaście poziomów i nawet nie wiem kiedy zleciał mi ten czas. Transmission ma zawsze do zaoferowania coś nowego, przy każdym kolejnym levelu i właśnie takiego elementu brakuje w wielu innych tytułach dostępnych obecnie dziś na rynku. Szczerze polecam wszystkim zainteresowanym.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.2 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Transmission
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus