Artykuł

sxc.hu sxc.hu
mar 24 2014
0

TVShow Time, TV show guide na ratunek serialom

Internet ma spory wpływ na nasze życie, ponieważ zmienia on w wymierny sposób nasz styl życia. Obecni internauci przyzwyczajeni są do faktu, że konsumpcja treści odbywa się wtedy kiedy oni tego chcą, a nie wtedy kiedy ktoś im te treści zaserwuje. Dlatego też coraz gorzej sprzedaje się prasa w której wiadomości praktycznie zawsze są spóźnione, a także telewizja, która puszcza nasze ulubione seriale w najmniej dogodnym dla nas momencie. Współczesny konsument chce przeglądać treści tu i teraz.

Tytułowa aplikacja w pewnym sensie próbuje połączyć stare z nowym. Głównym bowiem zadaniem tytułowego programu jest dostarczanie informacji o popularnych serialach emitowanych w klasycznej TV (oczywiście sporo z tych seriali dostępnych jest również online;-). O tym jak to wszystko wyszło w praktyce, dowiecie się z dalszej części tekstu.

Opis

TVShow Time, TV show guide nie jest nowatorską aplikacją, ponieważ na Androidzie już wcześniej pojawiło się sporo programów w mniej lub bardziej widoczny sposób powiązanych z TV (choćby opisywany przeze mnie wcześniej SeriesGuide Show Manager. Głównym założeniem tej aplikacji, jest dostarczanie informacji o serialach. Niestety w większości przypadków będą to zachodnie produkcje (w przeważającej mierze amerykańskie).

Do efektywnej pracy z programem, przydatna będzie rejestracja własnego profilu. W tym celu można wykorzystać konto z Facebooka, Twittera lub po prostu je założyć w klasyczny sposób. Korzystając z autoryzacji przy pomocy serwisu Marka Zuckerberga uzyskamy pewną pomoc, ponieważ aplikacja automatycznie doda do naszej listy seriali pozycje polubione wcześniej w tym serwisie. Jeśli ktoś był przy tym bardzo skrupulatny, to właściwie personalizację ma z głowy;-)

Głównym ekranem aplikacji jest Agenda, która prezentuje aktualne oraz nadchodzące odcinki naszych ulubionych seriali. Wewnątrz programu można skonfigurować powiadomienia o nowych epizodach, ale w moim odczuciu ta funkcjonalność jest trochę pogmatwana. Szkoda, że nie pomyślano tutaj o synchronizacji z kalendarzem Google/systemowym.

W aplikację wbudowano mechanizm pozwalający na zaznaczanie, który z odcinków serialu został przez nas obejrzany. Dzięki temu nie stracimy rachuby i nie przeoczymy żadnego epizodu.

Na plus tego programu warto również zaliczyć wsparcie dla gestów, opcję trailerów, aspekty społecznościowe oraz przyzwoity interfejs.

Podsumowanie

TVShow Time, TV show guide to całkiem przyzwoita aplikacja, z bardzo przyjemnym interfejsem oraz bogatą bazą seriali i epizodów. Jednocześnie jest to program, który nie do końca za bardzo wyróżnia się z tłumu. Podobnych aplikacji w sklepie Google Play mamy kilka i niestety praktycznie zawsze mają one bardzo zbliżony zestaw funkcjonalności.

Jednak jeśli jesteś serialomaniakiem, a zarazem nie masz żadnej aplikacji, która ułatwiałaby Ci śledzenie dalszych odcinków Twojego ulubionego serialu, to być może warto dać szansę właśnie tej produkcji. Podobno wkrótce ma ona umożliwić oglądanie seriali wewnątrz aplikacji. Miejmy jednak nadzieję, że dla nas taka funkcjonalność nie skończy się na blokadzie terytorialnej...

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.0 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy S4 - Android 4.3
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowa
  • Google Play: TVShow Time, TV show guide
  • Rekomendacja:

*/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus