Artykuł

freeimages.com freeimages.com
cze 06 2016
0

UEFA EURO 2016 - recenzja oficjalnej aplikacji

Ligowy sezon piłkarski w Europie zakończył się na dobre, ale to wcale nie oznacza końca futbolowych emocji w najbliższym czasie. Już w najbliższy piątek rusza piłkarskie święto, czyli Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, które w tym roku odbywają się we Francji. Być może tym razem, mecze nie będą toczyć się wokół naszych domów, ale to wcale nie oznacza, że będzie nam brakować emocji.

Reprezentacja Polski dostała się na Mistrzostwa Europy we Francji w całkiem niezłym stylu i być może zabrzmi to zbyt optymistycznie, ale po raz pierwszy mamy chyba taką kadrę, która daje realne szanse na wyjście z grupy. Dlatego też warto śledzić poczynania biało-czerwonych oraz ogólnie to co się dzieje w turnieju. A jak to zrobić najlepiej? Najlepiej to zainstalować oficjalną aplikację Euro 2016, którą dziś mam przyjemność Wam zrecenzować.

Opis

Pisząc ten tekst zastanawiałem się, czy to już dobry moment na recenzję aplikacji, czy może też warto zaczekać do momentu, gdy mecze rzeczywiście się rozpoczną i będzie można faktycznie sprawdzić pełną funkcjonalność programu. Ostatecznie postanowiłem wybrać opcję numer jeden.

Na wstępie warto podkreślić przyjemną szatę graficzną, która jest bardzo kolorowa - zresztą jak to zwykle bywa w przypadku Euro. Layout dopasowany jest do realiów Material Design, dlatego też przeciętny użytkownik Androida nie powinien mieć problemów z nawigacją po aplikacji. Aby dać fanom lepszą możliwość personalizacji programu, Uefa Euro 2016 wykorzystuje konta Uefa. Jeśli nie posiadasz takowego konta, to możesz je założyć z poziomu programu.

Wewnątrz aplikacji można znaleźć zasadniczo wszystko to, czego fan piłkarskich igrzysk oczekuje. Mamy miejsce z ogólnymi informacji na temat Euro, informacjami poświęconymi naszej ulubionej drużynie, filmy wideo (te tak na dobrą sprawę zaczną spływać do aplikacji po rozpoczęciu Euro), terminarze, harmonogramy itd.

Po starcie Euro mają pojawić się również rozbudowane komentarze, statystyki oraz jak przypuszczam przynajmniej relacje tekstowe z aktualnie toczących się meczy.

Jedynie czego na ten moment mi brakuje, to opcja interakcji z nadchodzącymi meczami. Chciałbym móc dodawać przypomnienie o interesującym mnie wydarzeniu, ale nigdzie nie widzę takiej możliwości. Być może po dodaniu zespołu, lub zawodnika, będę dostawał informacje o powiązanych meczach, ale chciałbym mieć możliwość samodzielnego wykonywania takich akcji.

Podsumowanie

UEFA EURO 2016 już na ten moment prezentuje się bardzo przyzwoicie, a podejrzewam że kolejne dni mogą przynosić pewne dalsze usprawnienia - zwłaszcza jak zacznie spływać feedback od użytkowników. Prawdziwy szał zacznie się jednak od piątku i tak naprawdę, to życie zweryfikuje czy program daje radę, czy też nie. W moim odczuciu powinien się sprawdzić - w końcu to nie pierwsze mistrzostwa w erze cyfrowej, więc UEFA miała wystarczająco dużo czasu, by na bazie głosów użytkowników zrobić produkt bliski ideału;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.1 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Cena: darmowy
  • Google Play: UEFA EURO 2016 Official App
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus