Artykuł

freeimages.com freeimages.com
kwi 25 2016
0

upday - nowy, inteligentny agregator wiadomości

Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że trochę ucichła moda na wszelkiej maści agregatory treści - przynajmniej te ogólnoświatowe, natomiast delikatnie rozruszał się nasz rynek lokalny. Całkiem niedawno opisywałem interesujący agregator skierowany na polski rynek - a mianowicie SQUID. Dziś mam zamiar przedstawić solidnego konkurenta dla tamtej appki, czyli tytułowy program upday.

Autorem programu jest gigant wydawniczy Axel Springer SE, aczkolwiek treść zawartych tu materiałów nie są w żaden sposób ograniczone do tego co znajduje się w zasobach Axela. Zapraszam do recenzji.

Opis

Już na pierwszy rzut oka upday prezentuje się bardzo przyjemnie. Szata graficzna jest bardzo ładna, a interfejs jest tak skonstruowany, że po prostu nie da się zgubić w tej aplikacji - wszystko jest na swoim miejscu. Pracę z programem warto rozpocząć od wybrania interesujących nas kategorii. Możemy wybrać kategorie główne, bądź też te bardziej wyspecjalizowane kategorie podrzędne.

Sporym plusem aplikacji, jest wybór wiadomości przez redakcję. Mamy tutaj specjalną zakładkę w programie, w której znajdziemy najważniejsze newsy - bardzo fajna rzecz. Oprócz tego możemy tu znaleźć również spersonalizowany strumień newsów w oparciu o wybrane przez nas kategorie. Działa on naprawdę przyzwoicie, ponieważ stara się on uczyć na bazie naszych wyborów. Przy każdej wiadomości umieszczonej w tym miejscu, możemy zaznaczyć czy nam się ona podoba, czy też nie.

Prezentowane artykuły pochodzą z różnych stron internetowych m.in. z tych należących do wydawnictwa - ale nie tylko.

Żeby zapoznać się szerzej z wybranym materiałem, często nie będziemy musieli w ogóle opuszczać aplikacji, ponieważ w każdym prezentowanym tekście znajdziemy streszczenie z wybranego artykułu w postaci kilku punktów, bądź też tzw lead, które osobą zabieganym będą w stanie przybliżyć całą treść.

Program ma jedną małą wadę - brakuje trybu readability. W sytuacji gdy chcemy przeczytać cały artykuł, wyświetlana jest kontrolka webview wewnątrz aplikacji.

Podsumowanie

upday pozytywnie zaskakuje. Kluczem do sukcesu w tego typu aplikacjach, jest przede wszystkim bogata liczba źródeł oraz inteligentne algorytmy, które dostosowują się do naszego sposobu użytkowania programu. upday spełnia oba te założenia. Oczywiście można się przyczepić, że program nie obsługuje zewnętrznych źródeł, czy też nie działa tryb readbility, ale tak naprawdę nie do końca taka była idea tego programu. Polecam zapoznać się z aplikacją, które w sklepie Google Play dostępna jest za darmo.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.4 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Cena: darmowy
  • Google Play: upday
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus