Artykuł

freeimages.com freeimages.com
lut 08 2016
0

Vocabulary builder - ćwicz swoje słownictwo

Angielskiego uczę się już od dłuższego czasu, a konkretniej od liceum. Oczywiście apogeum nauki nastąpiło na studiach, gdzie pokusiłem się nawet o zdanie certyfikatu. Niestety od tego czasu minęło już parę dobrych lat i teraz nawet mimo pracy w IT, z językiem mam ograniczony kontakt. Oczywiście technicznego angielskiego mam pod dostatkiem - gorzej z tym, używanym w życiu codziennym.

Zawsze szukam okazji na podszkolenie się w tym języku, dlatego też z chęcią przetestowałem aplikację Vocabulary Builder, która pozwala na trening słownictwa w tym właśnie języku. Rezultatem moich testów, jest ta właśnie recenzja;-)

Opis

Vocabulary Builder jest prostą do bólu aplikacją, która z założenia przypomina popularne fiszki, ale bardziej skupia się na synonimach. Pracę z programem rozpoczynamy od wyboru grupy słownictwa, a tych mamy trzy:

  • GRE
  • SAT
  • TOEFL

W sumie dostajemy dostęp do około 1200 starannie wyselekcjonowanych słówek, co jest już całkiem przyjemną liczbą.

Po wybraniu grupy, rozpoczynamy quiz, w którym z listy dostępnych odpowiedzi musimy wybrać pasujący synonim (wszystko po angielsku). Po wyborze opcji dowiemy się czy była to prawidłowa odpowiedź, czy też nie. W przypadku złej odpowiedzi, pomylone słówko wróci później i będziemy mieli szansę się zrehabilitować. Jednak w takiej sytuacji będziemy musieli wybrać słówko poprawnie podczas 2 prób. Mechanizm ten działa naprawdę sprawnie, aczkolwiek dla osób z ograniczonym zasobem słownictwa problem może stanowić fakt, że czasem nie znamy znaczenia wyjściowego słowa..

Aplikacja nie wymaga żadnego konta użytkownika, ale możemy takowe opcjonalnie założyć, by synchronizować postępy z kontem webowym.

Podsumowanie

Vocabulary Builder działa zaskakująco dobrze. Mimo, że jest to niezwykle prosta aplikacja, to muszę przyznać, że może ona dać sporego kopa językowego. Wizualnie i funkcjonalnie jest równie dobrze, a na dodatek - cały program jest dostępny za darmo i nie ma tutaj żadnych mikropłatności. Jedyne czego mi brakuje, to możliwość tłumaczenia słownictwa na nasz rodzimy język, ale w razie potrzeby, można się posiłkować innym słownikiem;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.1 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Vocabulary Builder
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus